Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

30 kilometrów na 30-lecie straży. Niecodzienny bieg strażaka na jubileusz [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Każdy rok jubileuszu uczcił kolejnym przebiegniętym kilometrem. Michał Fielek, zawodowy strażak ze Skoczowa w taki właśnie symboliczny sposób chciał upamiętnić trzydziestą rocznicę powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Fot. Witold-Bartłomiej Banot

Zawodowo gasi pożary, ale biega amatorsko. Nie przeszkodziło mu to w wyruszeniu na długą trasę i pokonanie ponad 30 kilometrów. Bieg rozpoczął w okolicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, skąd udał się pod JRG Skoczów oraz na rynek, a następnie do Ustronia pod Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą. Tam zakończył bieg.

Jak mówi Fielek – Trasa biegu nie jest przypadkowa, ponieważ jednym z punktów programu tegorocznych obchodów, są tzw. „Dni otwartych Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z terenu powiatu cieszyńskiego” i to one były inspiracją do nazwy akcji. Warto w tym miejscu wspomnieć o dystansie, który wynosi nieco ponad 30 km. Celem akcji było propagowanie aktywnego spędzania czasu, symboliczne uczczenie jubileuszu 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz jubileuszu 100-lecia utworzenia Głównego Związku Straży Pożarnych RP i nagłośnienie wyżej wspomnianych obchodów.

Jak dodaje strażak, z uwagi na spory dystans, cały czas był w kontakcie z zawodowym biegaczem, który opiekuje się nim pod kątem sportowo – zdrowotnym. Został również profesjonalnie zaopatrzony w odpowiednie suplementy diety.

Finalnie dystans, jaki udało mi się pokonać to nieco ponad 34 km. Jest to pierwsza tego typu akcja, ale mam nadzieję, że nie ostatnia – zapowiada strażak. I już przypomina powiatowych obchodach Dnia Strażaka, które odbędą się 8 maja w Skoczowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024