Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

30-letnią kobietę w brzuch kopnął koń. Szpitalny Oddział Ratunkowy w Rybniku odesłał ją do domu

Facebook Twitter

Szpitalny Oddział Ratunkowy w WSS nr 3 Rybniku po badaniach odesłał kobietę do domu. Jeszcze tego samego dnia, po prywatnej konsultacji chirurgicznej, kobieta trafiła ponownie na rybnicki SOR.

Stamtąd została przewieziona na oddział chirurgii naczyniowej do wodzisławskiego szpitala, gdzie przeszła operację. Do wypadku doszło kilka dni temu w Świerklanach podczas jazdy konnej:

Córkę przyjęto na SOR. Zrobiono jej pobieżne badania, usg, sprawdzono, czy jest krew w moczu. (…) Odesłano ją do domu z bólem, cierpiącą. Kazano jej szukać lekarza rodzinnego, który skieruje ją do chirurga.

Po powrocie ze szpitala, jeszcze tego samego dnia rodzina udała się z córką na prywatną konsultację do chirurga. Ten wypisał skierowanie na badania. Ponownie wezwano karetkę pogotowia i ponownie 30-latka trafiła na rybnicki SOR:

Znowu czekała prawie dwie godziny. Po mojej interwencji, zrobiono jej badania. Okazało się, że ma zmiażdżoną tętnicę biodrową. Robiono jej badania do zabiegu i przewożono ją na oddział chirurgii naczyniowej w Wodzisławiu. Już jest po operacji, (…) nie był to prosty zabieg. Potrzeba więcej chęci, przyłożenia się do swojej pracy. (…) Trochę więcej człowieczeństwa.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku nie ma sobie nic do zarzucenia w tej sprawie. Mówi rzecznik WSS nr 3 w Rybniku:

Maciej Kołodziejczyk: Wszelkie procedury medyczne w przypadku Pani Klaudii zostały dotrzymane. Została u niej wykonana pełna diagnostyka, z badaniem usg. Z opinii lekarzy wynika, że nie było wskazać do wykonania tomografii. Dolegliwości jednak się pogłębiły, przy kolejnej wizycie tomografia została wykonana, wykazała problemy naczyniowe. Pacjentka została skierowana na naczyniówkę w Wodzisławiu Śląskim. Została tam przewieziona transportem szpitalnym.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj