Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

30 pustostanów dla Ukraińców w Rybniku

Facebook Twitter

30 pustostanów będących w zasobie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku zostanie wyremontowanych i przekazanych Ukraińcom - dowiedział się nasz reporter.

ZGM pozyskał na ten cel 2 mln złotych. Całość prac sfinansuje Urząd Marszałkowski:

Artur Gliwicki: Podpisaliśmy akurat kontrakty z kilkoma wykonawcami robót budowlanych na remonty mieszkań, które będą przeznaczone w pierwszej kolejności dla rodzin z Ukrainy, które zostały zmuszone do przeprowadzki do Polski. Te mieszkania zostały wytypowane w oparciu o takie kryterium, że są to mieszkania, których remont wymaga dość sporych nakładów finansowych. Na szczęście Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs za darmo. Wyremontowanych będzie kilkadziesiąt mieszkań. 30 pustostanów, które bez tego dofinansowania, musiałyby czekać na swój dobry czas. Pewnie jeszcze przez kilka lat byłyby pustostanami.

Jak dodaje Artur Gliwicki dyrektor Zakładu Mieszkaniowej po zakończeniu wojny w Ukrainie lokale mają trafić także do rybniczan:

Artur Gliwicki: Gdy nastąpi zakończenie konfliktu, na co wszyscy liczymy, żeby stało się to jak najszybciej, te mieszkania będą stanowiły zwykły zasób miejski z przeznaczeniem dla rybniczan. Nie wspominając o tym, że de facto Ukraińcy są, można powiedzieć rybniczaninami, bo mieszkają już tu dłuższy czas.

Pustostany mają zostać wyremontowane jeszcze w tym roku. Większość z nich znajduje się na terenie dzielnicy Boguszowice.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023