Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Propozycja szpitala nas obraża” – mówią strajkujące pielęgniarki

Facebook Twitter

Dalej nie ma porozumienia pomiędzy głodującymi od poniedziałku pielęgniarkami a dyrekcją rybnickiego szpitala. Protestujące pielęgniarki rozważają wypowiedzenie umów o pracę, a dyrekcja ogłosiła właśnie konkurs na ich stanowiska.

Poszukiwane są do pracy pielęgniarki instrumentariuszki i anestezjologiczne. Szpital chce im zapewnić pracę od listopada. Dzisiejsze rozmowy nie przyniosły rezultatów. Przypomnijmy, pielęgniarki żądają 400 złotych podwyżki. Dyrekcja zaproponowała im dzisiaj 30 złotych. To obraza – komentuje Wiesława Frankowska przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii:

Dlatego też głodujące pielęgniarki rozważają wypowiedzenie umów o pracę:

Od wczoraj w negocjacjach z dyrekcją rybnickiego szpitala bierze udział Beata Rozner przewodnicząca Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego Anestezjologii i Intensywnej Terapii:

Michał Sieroń rzecznik szpitala przyznaje, że sytuacja jest trudna, ale nikt na razie nie myśli o ewakuacji pacjentów. Jak mówi na podwyżki szpitala nie stać, a dotychczasowe propozycje nie spotkały się z akceptacją protestujących:

Aktualnie głoduje 9 pielęgniarek, blisko 30 przebywa na zwolnieniu lekarskim. Dziś (16.10.) odbywają się planowane operacje na najmłodszych pacjentach, cięcia cesarskie, normalnie pracuje intensywna terapia, oraz ostry dyżur. Po godzinie 12.00 rozpoczęła się kolejna tura negocjacji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj