Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

300 głosów zaważyło, że Anna Hetman wygrywa w I turze

Facebook Twitter

Walczyła o koleją kadencję jako Prezydent Jastrzębia-Zdroju. Uzyskała wynik 50,71%. Liczenie głosów trwało długo i zakończyło się wczoraj (22.10.) późnym wieczorem.

Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Co mówi Anna Hetman?

Radio 90: Taki wynik, tuż nad granicą 50%, to się nazywa mieć szczęście…

Hetman: Szczęście jak najbardziej jest potrzebne, dziękuję przede wszystkim za zaufanie, za wsparcie i za tyle głosów oddanych na mnie i na Koalicję Anny Hetman. To na pewno zasługa mojej ciężkiej czteroletniej pracy, pracy wielu osób. Ponad 17 tysięcy głosów na moją kandydaturę, takiej ilości jeszcze nigdy nikt nie uzyskał. Po raz pierwszy też w I turze prezydent wygrywa te wybory.

Przed Prezydent Anną Hetman teraz zadanie stworzenia większości w Radzie Miasta. Jej czteroletnia kadencja pokazała, że bez większości rządzenie łatwe nie jest. Ugrupowanie Koalicji Anny Hetman zdobyło 9 mandatów, PIS ma 10, Wspólnota Samorządowa zdobyła 3, a 1 Samorządne Jastrzębie:

Żeby praca w mieście dobrze wyglądała Radę Miasta muszę mieć po swojej stronie i będę współpracować z każdym, kto zechce pracować na rzecz Jastrzębia. Mam nadzieję, że uda mi się teraz porozumieć z Radą Miasta i tą większość uzyskam. Będzie z tego powodu łatwiej realizować zadania. Czy się uda? Liczę na to, że tak. Wybory się udały..

W wyścigu o fotel prezydenta Jastrzębia Zdroju drugi był Łukasz Kasza zdobywając blisko 36% głosów poparcia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024