Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

32 kilometry po odbiór węgla, mimo że został kupiony w sąsiedniej kopalni

Facebook Twitter

Mieszkanka Pstrążnej kupiła dwie tony węgla w internetowym sklepie PGG. Pochodził on z kopalni Marcel w Radlinie. Mimo to odebrać go trzeba w Jastrzębiu-Zdroju. Dlaczego muszę jechać po dwie tony aż 32 kilometry, skoro bliżej mam do Radlina - pyta zdumiona mieszkanka gminy Lyski.

Posłuchaj głosu naszej słuchaczki:

To incydentalny przypadek za który przepraszamy – odpowiada Tomasz Głogowski rzecznik Polskiej Grupy Górniczej pytany przez Arkadiusza Żabkę, dlaczego trzeba jechać do odległego składu skoro węgiel został kupiony w sąsiedniej kopalni:

Tomasz Głogowski: To są wyjątkowe sytuacje, ponieważ w założeniu każdy z naszych klientów staramy się, aby każdy mógł odebrać węgiel jak najbliżej miejsca swojego zamieszkania, natomiast bywają sytuacje ze względów technicznych. Nie jest możliwe najbliżej swojego miejsca zamieszkania i wtedy proponujemy inny skład albo dany skład wyczerpał na dany miesiąc limit dostarczanego węgla. To są pojedyncze przypadki, oczywiście tutaj przepraszamy i jest nam przykro, że w tej sytuacji ktoś musiał jechać dalej po węgiel. To jest akurat wyjątkowa sytuacja, kiedy w danym dniu odbiór na kopalni nie był możliwy, natomiast są setki tysięcy klientów, którzy odbierają węgiel kupiony bliżej swojego miejsca zamieszkania.

Na terenie województwa śląskiego działa kilkanaście punktów kwalifikowanych dostawców węgla- sieci utworzonej przez PGG.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2023