Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

32-letnia dróżniczka zginęła dziś (2.12.) o poranku na przejeździe kolejowym w Świerklanach

Facebook Twitter

Jak wiecie z wiadomości Radia 90: około 6.00 przechodzącą przez torowisko kobietę potrącił kierujący fordem 49-letni mieszkaniec Rybnika. Pomimo szybkiej akcji ratunkowej, 32-latka zmarła. Mężczyzna był trzeźwy. Prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok kobiety.

Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 6.00 na przejeździe kolejowym na pograniczu Świerklan i Jankowic. Ze wstępnych ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, że kierujący fordem – 49-letni mieszkaniec Rybnika, jechał w kierunku skrzyżowania z ulicą Żorską.

Przejeżdżając przez przejazd kolejowy strzeżony zaporami, które w chwili zdarzenia były podniesione, potrącił dróżniczkę, która prawdopodobnie przechodziła przez torowisko. Pomimo natychmiastowej akcji reanimacyjnej, 32-letnia kobieta zmarła. Kierujący fordem był trzeźwy, mężczyźnie pobrano również krew do badań na inne środki.

Decyzją prokuratora obecnego na miejscu zdarzenia, zarządzono przeprowadzenie sekcji zwłok kobiety. Rybniccy śledczy ustalają dokładne okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego wypadku. Utrudnienia w ruchu w rejonie zdarzenia trwały blisko 3 godziny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021