Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

350 zawodników wystartowało w biegu na Pilsko [foto]

Facebook Twitter

Wczoraj (14.07.) w Korbielowie już po raz trzynasty zawodnicy i zawodniczki zdobywali szczyt Pilska. Impreza organizowana przez Stowarzyszenie Biegów Górskich z Jastrzębia zgromadziła na starcie ponad 350 biegaczy i biegaczek. Tym razem rywalizowali na nowo wytyczonej trasie.

Zawodnicy mieli do pokonania 8,5 kilometra o przewyższeniu blisko 950 metrów. Najlepsza wśród kobiet była wielokrotna mistrzyni Polski, 14 zawodniczka ostatnich Mistrzostw Europy w Biegach Górskich, Dominika Wiśniewska-Ulfik:

Biegło się całkiem nieźle. Moim zdaniem w tym roku trasa jest łatwiejsza, bo jest więcej takich płaskich odcinków i jest taki crossik przez dłuższą część początkowego odcinka, a ja lubię takie takie biegi, więc mi to pasowało. Jeszcze wczoraj wbiegaliśmy na Śnieżkę, myślałam, że dziś będzie ciężko pokonać Anię Celińską, ale udało się. Forma rośnie, szykuję ją na Krynicę.

Wśród mężczyzn zwyciężył równie utytułowany Andrzej Długosz, który, by wbiec na szczyt, potrzebował nieco ponad 48 minut:

Biegło się normalnie. Po przebiegnięciu pięciu kilometrów kontrolowałem bieg i zbytnio nie forsowałem tempa. Ogólnie mnie fajnie się biegło. Trasa jest ciężka, to jeden z ciężkich biegów górskich w Polsce.

Zadowolony po zawodach był także pełnomocnik Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do spraw Biegów Górskich, Andrzej Puchacz:

Trasa ciężka, błotnista, ale wydaje mi się, że jest bardzo atrakcyjna dla tych, którzy się nie ścigają, ale po prostu biegną, bo dużo pięknych widoków po drodze. (…) Myślę, że wszyscy są usatysfakcjonowani. Czas na piknik!

Dodajmy, że Bieg na Pilsko był zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Przed zawodnikami i zawodniczkami jeszcze kończący cykl, Bieg na Halę Miziową, który odbędzie 24-go sierpnia. W Korbielowie był Robert Krzyżaniak.

Autorem zdjęć jest Jerzy Lis.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2019