Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

36. Silesian Jazz Meeting w Rybniku. Sprawdź program

Facebook Twitter

Już po raz 36. jazz zagra w Rybniku w ramach Silesian Jazz Meeting. Koncerty 10 i 11 listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

"Mozaika muzyczna". Koncert kameralny z okazji Dnia Kobiet
fot. pixabay.com
  • 10.11 o godz. 18.00. Wystąpią zespoły: Moon Hoax i RGG feat. Robert Majewski & Łukasz Poprawski Astigmatic Project.
  • 11.11.2022 o godz. 18.00. Wystąpią: Yumi Ito & Szymon Mika “Ekual” oraz legendarna formacja Young Power New Edition w programie Freedom.

Moon Hoax

– to wybuchowa mieszanka osobowości doświadczonych i okrzepłych na międzynarodowych scenach w szeregach takich zespołów jak: Robotobibok, Jazz Band Młynarski – Masecki, 100nka, Abradab, Kaliber 44 czy Ziemia Planeta Ludzi. Muzyka Moon Hoax to przestrzeń, w której liryczna narracja przeplata się z elementami free jazzu, a elektroniczne brzmienia przenoszą nas w nowy wymiar. Jazzowa tradycja przenika się tam z dzikością post-rocka, a wszystko zaklęte jest w zorganizowanych, prawie architektonicznych strukturach dźwiękowych.

RGG feat. Robert Majewski & Łukasz Poprawski Astigmatic Project

– to specjalny projekt koncertowy poświęcony płycie „Astigmatic” – jednemu z najważniejszych (jeśli nie najważniejszemu) wydawnictw w historii polskiej muzyki jazzowej. Legendarne kompozycje z tego albumu, czyli tytułowe „Astigmatic”, a także „Kattorna” i „Svantetic”, to absolutny kanon polskiego jazzu, stworzony również w tym wypadku przez tak wielkie postaci, jak Tomasz Stańko i Zbigniew Namysłowski. Muzycy RGG, wraz z zaproszonymi gośćmi – trębaczem Robertem Majewskim i saksofonistą Łukaszem Poprawskim – z niespotykaną elokwencją i gracją tworzą własną wizję przestrzeni muzycznej związanej z Komedą, która w ich interpretacji w oczywisty sposób przekracza granice jazzu.

Yumi Ito & Szymon Mika „Ekual”

Co łączy grę wideo „The Legend of Zelda: Breath of the Wild” i album „Hejira” Joni Mitchell? Obie spajają w równym stopniu elementy uznanego gatunku i świeże wpływy, tworząc ponadczasowe dzieło sztuki. Na swoim nowym albumie „Ekual” Yumi Ito & Szymon Mika tworzą taką właśnie mieszankę. Równość jest tu słowem kluczowym.

Young Power New Edition w programie Freedom

Po wielu latach słynna grupa wznowiła działalność w odnowionym składzie. Obecnie YPNE tworzą muzycy z pierwszego składu, z lat 80-tych: Krzysztof Popek, Jorgos Skolias, Włodzimierz KINIOR Kiniorski, Alek Korecki, Józek Ziut Gralak, Bronek Duży, Grzegorz Kapołka, Marcin Pospieszalski, oraz najzdolniejsi z najmłodszego, jazzowego pokolenia: Adam Lemańczyk, Jerzy Małek, Cyprian Baszyński, Marta Wajdzik, Przemek Florczak, Tomas Sanchez, Paweł Dobrowolski. W programie „Freedom”, oprócz starszych kompozycji grupy znajdują się również nowe, charakterystyczne dla brzmienia zespołu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023