Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

3,7 mln złotych na rozbudowę szpitala w Raciborzu

Facebook Twitter

Oddział obserwacyjno-zakaźny Szpitala Rejonowego w Raciborzu będzie rozbudowany. Powiatowi udało się pozyskać na ten cel 3,7 mln złotych.

O środki wnioskowano kilka lat temu jeszcze przed wybuchem pandemii, w końcu do raciborskiej lecznicy dotarła dobra wiadomość z ministerstwa zdrowia, że są pieniądze na rozbudowę oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

O środki wnioskowano kilka lat temu jeszcze przed wybuchem pandemii, w końcu do raciborskiej lecznicy dotarła dobra wiadomość z ministerstwa zdrowia że są pieniądze na rozbudowę oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Rozmawialiśmy z Grzegorzem Swobodą starostą raciborskim:

Grzegorz Swoboda: Przed pandemią rozpoczęliśmy poszukiwania środków na możliwość odbudowania tego oddziału. Byliśmy przygotowani w tym kontekście, że mamy gotowy projekt, który został już zlecony w dobie pandemii, jeśli chodzi o izolatki i całość odbudowy. Jesteśmy przygotowani formalnie, więc tu szpital zostanie przygotowany.

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Dodam, że aktualnie w raciborskim szpitalu trwa termomodernizacja, rozbudowywany jest też Szpitalny Oddział Ratunkowy. Ta inwestycja warta jest ponad 50 mln zł.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj