Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rybnik: Trwa remont ulicy Rudzkiej, przedsiębiorcy liczą straty [FOTO]

Facebook Twitter

Nie jesteśmy przeciwko remontowi, ale sposobowi, w jaki się go prowadzi - mówią Radio90 mieszkańcy rybnickiej dzielnicy Orzepowice, gdzie od tygodnia trwa przebudowa ulicy Rudzkiej.

Przedsiębiorcy już liczą straty i z niepokojem patrzą na przyszłość, bo prace mają potrwać 8 miesięcy:

O ile mieszkańcy Orzepowic mogą się cieszyć z nowej nawierzchni drogi, budowy przejść dla pieszych czy chodników, o tyle nie potrafią zrozumieć, dlaczego urzędnicy postanowili budować tam jeszcze ścieżkę rowerową, skoro dziś istnieje 100 metrów dalej:

Ścieżka rowerowa w tym miejscu nie powinna powstać i zrobię wszystko, by tak się stało

– mówi Jerzy Lazar rybnicki radny przewodniczący Rady Dzielnicy Orzepowice:

Czynnik społeczny jest bardzo ważny. Jeśli się ułoży tak, że będzie za budynkami ta ścieżka, gdzie PGG jest właścicielem, można się dogadać z nimi. Tam jest miejsce. Jest możliwość poprowadzić ścieżkę rowerową, żeby wyjeżdżali nad zalewem na tą drogę. Nigdy nie jest za późno, jeśli to nie jest rozpoczęte jeszcze. Na pewno dogadam się z projektantem, żeby to zmienić.

Jak podkreśla radny Jerzy Lazar, ruch na Rudzkiej podczas remontu miał odbywać się wahadłowo.

Takie były zapowiedzi

– mówi:

Wcześniej mówiło się o wahadłowym przejeździe. To jest dla mnie zaskoczenie. O tym bardzo dużo było mówione. Ja byłem przekonany, że ten ruch wahadłowy będzie.

Po ubiegłotygodniowym spotkaniu mieszkańców z naczelnikiem Wydziału Dróg w Urzędzie Miasta odblokowano wjazd na Rudzką od strony ronda Elektrowni Rybnik. Na środę (04.03) zaplanowano wyjazdowe posiedzenie komisji na remontowanym odcinku Rudzkiej.
Czy jest szansa na zmianę przebiegu ścieżki rowerowej i przyśpieszenie prac remontowych ? O to pytać będziemy między innymi porannego gościa Radia 90 prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę. Początek tuż po godzinie 8.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022