Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

39. Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku. Zgłoszenia ruszają na początku kwietnia

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza dzieci do udziału w 39. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika pana Piotra Kuczery.

fot. Krzysztof Łapka/mat.prasowe

Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny – wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz promowanie pozytywnego wizerunku życia, wolnego od nienawiści i hejtu.

Uczestnikami Festiwalu mogą być dzieci w wieku od 6 do 15 lat, występujące jako soliści. Uczestnicy konkursu startować będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII.

Zgłoszenia w dniach 5 – 8 kwietnia 2021 r.

Cały Festiwal będzie w formie on-line i będzie miał następujący przebieg:

  • 5 – 8 kwietnia 2021 r. – uczestnicy przygotowują po dwa utwory w języku polskim, nagrywają je i przesyłają do Domu Kultury wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia oraz potwierdzeniem wniesienia opłaty eliminacyjnej.
  • 9 – 10 kwietnia 2021 r. – przesłuchania przesłanych nagrań, obrady jury
  • 13 kwietnia 2021 r. – ogłoszenie na stronie www.dkchwalowice.pl listy laureatów Festiwalu.
  • 26 – 29 kwietnia 2021 r. – próby laureatów z zespołem muzycznym.
  • 8 maja 2021 r. – koncert finałowy, podczas którego Laureaci Festiwalu śpiewać będą przy akompaniamencie zespołu muzycznego, po jednym utworze wskazanym przez jury.

Koncert finałowy podlegać będzie ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz Grand Prix. Koncert odbędzie się przy ograniczonej ilości miejsc na widowni i będzie transmitowany na żywo na stronie facebookowej Domu Kultury.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesyłać w terminie: 5 – 8 kwietnia 2021 r. na adres: [email protected], powinny być one kompletne i zawierać: wypełnioną kartę zgłoszenia, potwierdzenie wniesienia opłaty eliminacyjnej oraz link nagrania na YouTube lub przez we transfer.

Dla uczestników przeznaczona jest pula nagród finansowych w wysokości 3 tys. zł, nagrody rzeczowe oraz nagroda specjalna dla akompaniatora. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w Festiwalu (pocztą). Decyzje jury są ostateczne i nieodwołalne.

Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania tutaj.

Wszelkich informacji dotyczących festiwalu udziela pani Michalina Nosal:

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222,
e-mail: [email protected].

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023