Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

39-latek odpowie za znieważenie prezydenta

Facebook Twitter

39-latek z powiatu rybnickiego odpowie za znieważenie w sieci prezydenta Andrzeja Dudę. Policjanci zwalczający cyberprzestępczość z katowickiej komendy wojewódzkiej wspólnie ze śledczymi z Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji namierzyli i zatrzymali internautę, który zamieścił obraźliwy wpis dotyczący głowy państwa, na jednym z portali.

Internauta nie przebierał w słowach, publicznie kierował obelgi i wulgarne słowa w stosunku do prezydenta a jego wypowiedź nie miała nic wspólnego z kulturalnym wyrażeniem swojej opinii i naruszała obowiązujące przepisy. Mężczyzna nie pozostanie bezkarny, grozi mu do 3 lat więzienia.

Wolność słowa ma swoje granice, a są nimi sytuacje, w których naruszane są m.in. prawa innych osób lub przepisy karne. Przekonał się o tym mieszaniec województwa śląskiego, który licząc na pozorną anonimowość, na jednym z portali społecznościowych umieścił wpis, w którym kilkukrotnie obraził Prezydenta RP.. Na obraźliwy wpis w sieci trafili śledczy i wkrótce zatrzymali 39-latka z powiatu rybnickiego. Mężczyzna za publiczne obrażanie głowy państwa usłyszał prokuratorski zarzut. Zgodnie z art. 135. § 2. Kodeksu Karnego:

Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Mężczyzna został także objęty policyjnym dozorem. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rybniku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj