Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

39-latek z Knurowa aresztowany. Nie zatrzymał się do kontroli

Facebook Twitter

39-latek z Knurowa aresztowany, bo nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca postanowił uciekać swoim mercedesem przed mundurowymi.

Fot. gliwice.policja.gov.pl

To finał sprawy z niedzieli (26.03.). W nocy policyjny patrol zainteresował się, jadącym zbyt dynamicznie jak na miejskie warunki, osobowym mercedesem. Kierowca na widok policjantów dających mu sygnały do zatrzymania ruszył jednak do ucieczki. Po godzinie 4.00 oficer dyżurny oraz inne patrole usłyszeli komunikat w/s kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli na ul. Dolnych Wałów.

Samochód uciekał w stronę Knurowa

Fot. gliwice.policja.gov.pl

W tym przypadku pościg nie trwał jednak długo, kierowca mercedesa, pędził ulicami, łamiąc wiele przepisów ruchu drogowego, jednak przecenił swoje umiejętności. Ucieczka skończyła się w momencie kolizji ze znakiem drogowym na ulicy Dzierżonia. Policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego. Badania narkotesterem wykazały, że zatrzymany jest pod wpływem narkotyków. Sprawdzenie w bazie danych wykazało, że kierujący nie posiada uprawnień. Pojazd, którym się poruszał został odholowany na policyjny parking a zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Za szereg przestępstw i wykroczeń, których dopuścił się podejrzany, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj