Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

3ARTbeat Festival w Ostrawie

Facebook Twitter

Muzyka, sztuka, technologia, teatr i wiele więcej, a wszystko w czasie jednego festiwalu. Na przełomie lipca i sierpnia w czeskiej Ostrawie odbędzie się 3ARTbeatFestival. Rusza już w przyszłym tygodniu w piątek (31.07.).

To pierwsza edycja wyjątkowej imprezy, wyjątkowej bo takich festiwali w naszej części Europy nie ma.

3ARTbeat Festival to projekt, którego celem jest stworzenie w Ostrawie wyjątkowego corocznego festiwalu, który będzie pierwszym tego rodzaju w Republice Czeskiej. Miejsce, teren KOPALNI HLUBINA – DOLNY OBSZAR VÍTKOVIC (DŮL HLUBINA – DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE), został wybrany z kilku powodów, ale głównym jest ten, że można maksymalnie wykorzystać jego charakter i połączyć go z formą, dźwiękiem, obrazem itd.

ART-MUSIC-ACT to trzy gałęzie, które mają dla organizatorów jednakową moc i dlatego oprócz ciekawej muzyki, której będzie można posłuchać, można będzie również zobaczyć, poczuć, dotknąć i zbadać zupełnie nowe wymiary. W magicznym festiwalowym świecie dopracowanym w szczegółach artystycznie i plastycznie czeka szeroka gama zdarzeń  różnych rozmiarów i form, unikalne warsztaty, wykłady czy interaktywne prezentacje łączące różne sfery sztuki, ekologii, technologii, filozofii.

Wszystko na scenie festiwalowej będzie się odgrywać w nawiązaniu do tematycznej triady. Trójgłos kolejnej edycji odkryjemy podczas festiwalu. Czekają na Was „Narodziny-Ogień-Rytm”. Cieszymy się zatem na rytmiczny ogień, ogniste rytmy, sztukę, artefakty, rękodzieło, dźwięki i obrazy. A także na narodzimy surrealistycznego, romantyczno-industrialnego świata, który będzie duchową i fizyczną przestrzenią dla prezentacji, wypowiedzi, powiązań, dialogu, interakcji materii z innowacją, unikatowych projektów i talentów, wspólnot, stowarzyszeń i instytucji, studentów i młodych artystów z międzynarodowej przestrzeni – mówią organizatorzy festiwalu.

Połączenie muzyki, teatru, sztuki, ekologii, nowych technologii (np. video maping, mechatronika, robotyka), performansów, warsztatów, powiedzie publiczność w świat muzyki, kolorów, artefaktów, niecodziennych doświadczeń i przeżyć, dobrze zorganizowanej, edukacyjnej i artystycznie ciekawej przestrzeni, z towarzyszeniem efektów świetlnych, scenografii, obiektów, wystąpień artystów, wystaw, prezentacji organizacji pozarządowych.

Powstanie tu miejsce dla młodych, utalentowanych, którzy będą współpracować, dzięki przestrzeni dialogu, którą oferujemy krajowym i zagranicznym studentom i artystom.  Festiwal we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Ostrawie proponuje studentom również praktykę na kierunkach: robotyka, mechanika, mechatronika, odlewnictwo artystyczne i in. Tak może narodzić się nowa współpraca zagraniczna, międzynarodowe kontakty i relacje. Festiwal ma podnieść poziom świadomość o Republice Czeskiej w Europie, w której zostanie zauważona dzięki kulturalnej i artystycznej scenie. Powstanie tu platforma dla wzajemnej edukacji, dzielenia się, pomocy i prezentacji, przestrzeń do samorealizacji publiczności, artystów, studentów, kreatywnych zapaleńców, talentów, rękodzielników i wolontariuszy.

_line up_3AB_FEST_2015-1 _line up_3AB_FEST_2015-2_line up_3AB_FEST_2015

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2020