Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

4.34. Kogo o tej porze obudził wstrząs? Piszą do nas wystraszeni mieszkańcy!

Facebook Twitter

Był silnie odczuwany na powierzchni, według danych z Europejskiego Centrum Sejsmicznego miał ponad 3 stopnie w skali Richtera. Informacje potwierdza też Okręgowy Urząd Górniczy w Rybniku. Do wstrząsu doszło w kopalni Rydułtowy-Anna, na głębokości ponad 1000 metrów.

Nie spowodował on zniszczeń na dole, na razie pracownicy kopalni odebrali kilka telefonów od mieszkańców regionu o odczuciu wstrząsu, nie ma razie informacji o ewentualnych szkodach wyrządzonych na powierzchni. Wy piszecie do nas o potłuczonych szklankach – to Klaudia, która skontaktowała się z redakcją Radia 90 dzięki formularzowi DAJ ZNAĆ; a jeden z naszych słuchaczy pisze o popękanych ścianach w swoim domu.

Klaudia: 4.35 w dniu 8.09.2015 tąpniecie tak duże ze potłukło szklanki, z tego co udało mi się dowiedzieć odczuli to w Niedobczycach i w Jejkowicach.

Izabella: dziś w godzinach rannych ok 4:35 miał miejsce wstrząs, dlaczego nigdzie nie ma informacji na ten temat? domy w okolicy Rydułtów zatrzęsły się
bardzo mocno.

Angelika: Dzisiejszy (8.09.2015) wstrząs był na prawdę mocno odczuwalny, na szczęście w domu nic nie spadło, a szafy trzymały się ścian, ale sufit pękł i to w kilku miejscach. Niestety do takich wstrząsów dochodzi coraz cześciej, boję się, że dom runie w gruzach ..

inter10: Dziś w nocy o godz. 4:35 obudziło domowników silne tąpnięcie. Sprawdzałem w Europejskim Centrum Sejsmicznym i miało ono siłę ok. 3,1 w skali Richtera i było gdzieś koło Rydułtów. W domu mam nawet spękany kawałek łączenia płyt.

Anna: Do pracy wstaję o 4:30 i właśnie parę minut po odczułam że zatrzęsło moim domem. Mieszkam w Marklowicach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj