Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

4 nielegalnych imigrantów przekroczyło granicę ukrytych w samochodach ciężarowych

Facebook Twitter

To była bardzo niebezpieczna podróż. Kilku nielegalnych imigrantów zatrzymali w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Wpierw w Łaziskach, później w Cieszynie. Wszyscy ukryci pod naczepą samochodu ciężarowego przekroczyli granicę.

Granica ze Słowacją

W Łaziskach funkcjonariusze straży zatrzymali 3 obywateli Maroka. Żaden z nich nie posiadał dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym zostali oni zatrzymani. Trwają czynności służbowe zmierzające do umieszczenia ich w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

fot. Śląska Straż Graniczna

W rejonie dawnego przejścia granicznego Cieszyn-Chotebuz zatrzymano kolejnego cudzoziemca, który ukryty pod naczepą polskiego tira przekroczył granicę z Czech do Polski. On również nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających, w obecności tłumacza, ustalono, iż jest to obywatel Algierii. W czasie przesłuchania mężczyzna oświadczył, że celem jego podróży były Niemcy. W przypadku tego mężczyzny Funkcjonariusze prowadzą czynności zmierzające do przekazania go w ramach tzw. procedury dublińskiej do państwa, w których ubiegał się o ochronę międzynarodową.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj