Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

4 triki na podniesienie komfortu snu [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Dobry sen odgrywa ogromną rolę w naszym życiu. Organizm regeneruje się w nocy. Dzięki temu za dnia mamy mnóstwo energii oraz cieszymy się dobrym zdrowiem.

mat. nadesłane

Coraz więcej osób cierpi na bezsenność lub ma problemy z zasypianiem. Przyczyną może być stres, ale nie tylko. Niekiedy sami przyczyniamy się do tego, że trudno jest nam zasnąć i wybudzamy się wielokrotnie w ciągu nocy. Poznajmy 4 triki, które podnoszą komfort snu!

1. Dbanie o właściwy klimat w sypialni

Chcąc zasnąć w krótkim czasie, powinniśmy zadbać o odpowiedni klimat w sypialni. Przed położeniem się do łóżka koniecznie powinniśmy przewietrzyć pomieszczenie oraz unikać mocnego światła. Bardzo praktyczna jest niewielka lampka na nocnym stoliku. Warto zasłonić okna. Dzięki temu nasz organizm zacznie wytwarzać melatoninę odpowiedzialną za łatwiejsze zasypianie. Wygodny materac kupimy w sklepie internetowym na:  https://sleepinghouse.pl/12-materace. W zależności od pory roku może on posiadać właściwości chłodzące lub grzejące. Zalecana temperatura w sypialni to 18-20 stopni Celsjusza. Materac piankowy na lato lub zimę znacznie podniesie nasz komfort podczas snu.

2. Wygodny materac dobrany odpowiednio do naszych preferencji oraz stanu zdrowia

Na rynku dostępne są różnego rodzaju materace. Producenci tj. Hilding Anders, wykorzystują niezwykle dobrej jakości materiały oraz najnowocześniejsze technologie, aby podnieść jakość naszego snu. Warto zapoznać się z poszczególnymi produktami i wybrać idealny dla nas materac. Ciekawym produktem są materace nawierzchniowe, które znajdziemy na: https://sleepinghouse.pl/21-materace-nawierzchniowe. To świetne rozwiązanie, gdy zmieniają się nasze potrzeby. Mogą się one bowiem różnić w zależności od pory roku, wieku, wagi czy stanu zdrowia. Mając problemy z kręgosłupem, możemy sięgnąć po twardy materac nawierzchniowy, który będzie doskonałym wsparciem dla naszego kręgosłupa. Z kolei w upalne lato rewelacyjnie sprawdzi się materac z pianką chłodzącą.

mat. nadesłane

3. Odstawienie sprzętu tj. telewizor, komputer, smartphone na godzinę przed snem

Wiele osób spędza czas przed telewizorem, komputerem lub smartfonem do późnych godzin nocnych. Światło emitowane przez tego rodzaju sprzęt sprawia, że mamy trudności z zasypianiem. Emocjonujące filmy oraz gry komputerowe powodują napięcie. Tymczasem przed snem powinniśmy spróbować się wyciszyć np. poprzez zabiegi pielęgnacyjno-relaksujące lub medytację. Dobrym rozwiązaniem jest czytanie książki. Należy jednak wybrać odpowiednią lekturę. Zbyt wciągająca fabuła może sprawić, że trudno będzie nam przerwać czytanie.

4. Metody relaksacyjne przed pójściem do łóżka

Pełen stresu oraz emocji dzień może sprawić, że trudno będzie nam odgonić natrętne myśli. Przed pójściem do łóżka powinniśmy spróbować się zrelaksować. Oprócz medytacji możemy posłuchać muzyki relaksacyjnej, napić się herbaty ziołowej lub poprosić partnera o masaż. Świetnym zabiegiem jest kąpiel w wannie. Do wody możemy dodać olejki eteryczne z waleriany lub melisy. Wyśmienicie na dobry sen sprawdzają się gałązki lawendy pod poduszką. Możemy sięgnąć po świece zapachowe. Warto wypróbować różne metody relaksacyjne i wybrać najlepszą dla siebie. Na niektórych uspakajająco działa przytulanie zwierząt domowych, tj. psa czy kota.

Odpowiednio przygotowana sypialnia oraz metody relaksacyjne pomogą nam szybciej zasnąć oraz będą miały wpływ na jakość naszego snu. Według specjalistów najlepiej chodzić spać o godzinie 22:00-23:00 (przed północą). Warto wsłuchać się w swój zegar biologiczny – także pod względem długości czasu przeznaczonego na sen. Tylko wówczas będziemy budzili się wypoczęci oraz gotowi do działania.

mat. nadesłane

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024