Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

400 uchodźców z Ukrainy jest już w Jastrzębiu-Zdroju. Jest prowadzona także zbiórka jedzenia

Facebook Twitter

To najnowsze dane jakie płyną z jastrzębskiego magistratu. Wszystkie osoby mieszkają w domach jastrzębian, z wyjątkiem 50 dzieci z sierocińca z Odessy, które trafiły do Centrum Chrześcijańskiego w Ruptawie.

Jastrzębska Rada Kobiet prowadzi aktualnie dla nich zbiórkę artykułów żywnościowych. Mówi Izabela Grela z Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju:

Izabela Grela: 172 dzieci i 162 dorosłych, dodatkowo 50 dzieci z sierocińca w Odessie i 15 opiekunów, w tej chwili ta liczba na pewno sięgnęła już 400. To osoby które zgłosiły się do nas, Straży Miejskiej, lub OPS-u.

Izabela Grela apeluje, by wszyscy ci, którzy przyjęli do siebie rodziny zgłaszały się do magistratu.

Izabela Grela: Usprawnia nam organizację życia dla tych uchodźców, bo wiadomo, że przyjeżdżają do nas kobiety z dziećmi z obowiązkiem szkolnym czy konieczną opieką w żłobku czy przedszkolu i my to wszystko staramy się zabezpieczyć.

Radio 90: A w obiektach miejskich ilu jest uchodźców?

Izabela Grela: Póki co te obiekty które mamy to są OSP Jastrzębie Górne i Moszczenica, tam uchodźcy trafiają w pierwszej chwili i są rozdysponowani do domów prywatych.

Na dziś (3.09.) na godzinę 17.00 zaplanowano spotkanie organizacyjne dla wszystkich uchodźców z Ukrainy w Hali Widowisko-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022