Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Przedszkola w Kuźni Raciborskiej otwarte. Jak wygląda opieka nad dziećmi?

Facebook Twitter

37. przedszkolaków od kilku dni uczęszcza do placówek w Kuźni Raciborskiej. To jedna z niewielu gmin, które po prawie dwumiesięcznej przerwie zdecydowała się otworzyć je 6 maja.

fot. kuzniaraciborska.pl

To zaledwie 5% wszystkich maluchów zapisanych i uczęszczających do gminnych przedszkoli w normalnych warunkach:

Uruchomiliśmy nasze gminne placówki przedszkolne, w jednym niepublicznym przedszkolu nie było potrzeby uruchomienia tej konkretnej placówki. Tydzień już za nami, widać, że faktycznie tylko ci rodzice, którzy już nie mogli pogodzić opieki nad dziećmi z pracą, zwrócili się do nas o pomoc. Taką pomoc uzyskali.

– mówi Sylwia Brzezicka- Tesarczyk, zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej.

fot. kuzniaraciborska.pl

Jak wygląda opieka nad dziećmi w dobie COVID-19?

Przed uruchomieniem placówek, powstały odpowiednie procedury, wszelkie czynności zgodnie z procedurami Głównego Inspektora Sanitarnego zostały w placówkach przeprowadzone, cały czas pracownicy, osoby, bezpośrednio pracujące z dziećmi, czy osoby z zaplecza kuchennego, używają środków ochrony osobistej. Kwestia dezynfekcji jest na pierwszym miejscu, również tego są uczone dzieci (…).

Urząd Miasta w Kuźni Raciborskiej kupił też bandamki dla dzieci, by mogły zakrywać usta i nos:

Pomyśleliśmy sobie, że skoro dla osób starszych gmina kupiła kilka tysięcy maseczek, zakupiliśmy też dla dzieci bandamki. Do 9 roku życia, obejmuje to również klasy 1-3, gdyby się miało okazać, że ta grupa dzieci wróci do szkół, to też jako gmina jesteśmy przygotowani.

fot. kuzniaraciborska.pl

Gminne przedszkola uczestnicząc w akcji „Mogę! zatrzymać smog” otrzymały z Urzędu Marszałkowskiego 8 oczyszczaczy powietrza. One teraz, w tej szczególnej sytuacji, będą pomagały w utrzymaniu czystości powietrza w salach, gdzie będą przedszkolaki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022