Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sanepid nie wyraził zgody na hybrydowe nauczanie w szkołach w Czerwionce-Leszczynach

Facebook Twitter

Z wnioskiem o opinię w tej sprawie do rybnickiej inspekcji sanitarnej zwróciły się władze gminy, pełne obaw o zdrowie dzieci i nauczycieli. Niestety mimo, że gmina znajduje się w czerwonej strefie, zdaniem Sanepidu nauczanie od 1 września ma być prowadzone stacjonarnie.

Mówi Hanna Piórecka-Nowak rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce-Leszczynach:

Otrzymaliśmy informację, że powiat uznany za żółty lub czerwony nie jest czynnikiem decydującym o ograniczeniu nauczania stacjonarnego i nie determinuje zamknięcia szkół. Zgodnie z decyzją MEN rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w trybie stacjonarnym.

Radio 90: Ta decyzja sanepidu zaskoczyła Państwa?

Tak i postawiła w bardzo trudnej sytuacji. Wszyscy mamy ogromne obawy. Boimy się tego, co przed nami.

Hanna Piórecka-Nowak rzeczniczka Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce w Leszczynach przypomina, że w wakacje otwarto cztery przedszkola, po czym po kilkunastu dniach je zamknięto, po pojawieniu się w palcówkach koronawirusa. Dlatego też urzędnicy obawiając się podobnych sytuacji zaproponowali dyrektorom szkół trzy warianty nauczania:

Wariant dotyczący nauczania hybrydowego, z podziałem oddziałów w szkołach na dwie grupy, oddziały klas I-III oraz IV-VIII. Jedna z grup będzie uczyła się z domu, druga w szkole. Po tygodniu nauki nastąpi zamiana. Wariant drugi – w szkołach uczyliby się uczniowie oddziałów klas I-III, zaś zdalnie uczyłyby się roczniki starsze IV-VIII. Wariant trzeci to stosowanie pełnej zmianowości grup opisanych w poprzednich wariantach, z przerwą na dezynfekcję.

Niestety nie ma zgody Sanepidu na taką formę nauki w Czerwionce Leszczynach.

Boimy się tego co przed nami

– przyznaje rzeczniczka magistratu:

My staramy się zapewnić bezpieczeństwo uczniom i kadrze pedagogicznej. Jak długo dzieci będą chodziły do szkoły? Czas pokaże. Tak naprawdę jesteśmy pełni obaw.

Z Hanną Piórecką-Nowak rzeczniczką Urzędu Miasta i Gminy w Czerwionce w Leszczynach rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022