Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

420 worków ze śmieciami. Wisła podsumowała majowe sprzątanie Beskidów

Facebook Twitter

Wisła podsumowała weekendową akcję, w której zachęcała turystów, by w czasie wędrówek beskidzkimi szlakami, pozbierać śmieci. Za oddane worki można było odebrać sadzonki roślin, nasiona lub budki dla ptaków.

mat.prasowe

W majówkowy weekend w Wiśle turyści wraz z mieszkańcami sprzątali szlaki, ścieżki, bulwary, pobocza dróg oraz lasy. W ramach akcji „Czysta Wisła” uprzątnięto tereny zarówno w centrum miasta, jak i po wiślańskich dolinach.

Topniejący śnieg odkrył olbrzymie ilości butelek, puszek czy papierków. Wiosna to idealny czas, aby je pozbierać, zanim roślinność bujnie się rozwinie. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób się zaangażowało. Łącznie zebrano około 420 worków śmieci!

– podsumowuje inicjator akcji, Tadeusz Papierzyński z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle
W sprzątanie włączyły się całe rodziny – mnóstwo dzieci i młodzieży zbierało śmieci wspólnie z rodzicami. Zaangażowali się radni i przedstawiciele zarządów osiedli a także właściciele obiektów noclegowych z Wisły.

Chcieliśmy zwrócić uwagę, aby te nasze piękne, beskidzkie szlaki pozostały czyste, przyjazne a wędrówek nie zakłócały nam zalegające w lasach śmieci. Myślę, że to się udało

– dzieli się wrażeniami Ewa Zarychta z Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle. W tymże budynku do 15 maja za zebrane śmieci można odbierać sadzonki drzew, nasiona kwiatów czy budki lęgowe i karmniki dla ptaków.

Kolejna część sprzątania zostanie przeprowadzona również w najbliższy weekend (7-9.05.), co pozwoli być może zaangażować jeszcze większą ilość turystów, ponieważ baza noclegowa ponownie będzie mogła już działać.

mat.prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021