Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

430 osób zawrócono wczoraj z polsko-czeskiej granicy. Te osoby nie spełniły konkretnych warunków

Facebook Twitter

Czy można przyjechać do Polski na pogrzeb z Czech? Pyta nasz słuchacz. Tak, pod warunkiem, że spełniamy któryś z obowiązujących od soboty (27.02.) wymogów. Tylko we wtorek (02.03.) na odcinku kontrolowanym przez Śląski Oddział Straży Granicznej na 3 tysiące osób skontrolowanych zawrócono 430 osób.

Od soboty (27.02.) jak wiecie z Radia 90, obowiązują nowe zasady przekraczania granicy. Straż Graniczna prowadzi teraz wyrywkowe kontrole sanitarne. Kto może wjechać do Polski przypomina pełniący obowiązki rzecznika prasowego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu:

Szymon Mościcki: Osoba, która ma negatywny wynik testu na koronawirusa. Test nie może być starszy niż 48 godzin.

Radio 90: Drugi warunek to szczepienie?

Szymon Mościcki: Osoba zaszczepiona, posiada zaświadczenie o szczepieniu drugą dawką, musi to być szczepionka dopuszczona do obrotu w unii europejskiej. (…) Na dzień wczorajszy skontrolowaliśmy około 3 tysięcy osób, z czego 430 osób zostało pouczonych, bo nie spełniały wymogów. Te osoby wracały do Czech.

Z ograniczeń przekraczania granicy zwolnieni są między innymi pracownicy transgraniczni czy kierowcy transportu międzynarodowego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj