Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

46 drzew do wycięcia w okolicach rybnickiej bazyliki. „To skandal!” [FOTO]

Facebook Twitter

Rybniczanie są zbulwersowani prowadzonymi w mieście wycinkami drzew, nie rozumieją takiej decyzji władz miasta. W Rybniku rozpoczęła się właśnie modernizacja zieleńca. Ma tam powstać nowy skwer z licznymi atrakcjami, a w miejsce starych drzew mają zostać zasadzone nowe.

Rybniczanie nie widzą powodów, dla których wycinana jest tak duża ilość drzew:

Wycinka drzew na zieleńcu obok bazyliki rozpoczęła się w czwartek i musi się zakończyć przed okresem lęgowym ptaków. Wycięcie jest konieczne – twierdzi Michał Śmigielski zastępca prezydenta Rybnika:

Serce boli, ale żeby zorganizować nowy zieleniec, bardzo atrakcyjny, trzeba niestety dokonać pewnych wycięć, bo powstaną nowe ciągi, nowe elementy w tym parku. To jest niezbędna czynność, żeby doprowadzić do czegoś bardzo ładnego, czegoś, co – mam nadzieję – będzie wzbudzać zachwyty, przebudowując tą przestrzeń publiczną, niestety trzeba dokonać tych wycięć, które się wiążą z nowym zagospodarowaniem. (…)

Ale to nie jedyna wycinka drzew w Rybniku, która w ostatnim okresie wzbudza sporo emocji. Na kampusie Zieleń Miejska wycięła 183 drzewa, w miejscu, gdzie ma powstać Park nad Nacyną.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj