Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

46 przypadków koronawirusa w wodzisławskim szpitalu

Facebook Twitter

46 przypadków zakażenia koronawirusem - to najnowszy bilans osób z pozytywnym wynikiem w szpitalu w Wodzisławiu.

To 20 pacjentów i 26 osób z personelu lecznicy:

Lekarze, pielęgniarki, salowe – nie tylko z oddziału chirurgii, z oddziału anestezjologicznego również. Szpital jest całkowicie w tej chwili zamknięty, nie przyjmujmy nikogo z zewnątrz. Zarówno izby przyjęć są zamknięte jak i poszczególne oddziały. Cały personel wraz z pacjentami pozostaje w szpitalu. Nikt na ten moment nie opuszcza szpitala. Robimy sukcesywnie kolejne wymazy i wysyłamy. Będziemy oczekiwać na wyniki, dopiero potem w porozumieniu z sanepidem, będziemy podejmować decydować co dalej.

-mówi dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Krzysztof Kowalik.

Pacjenci z dodatnimi wynikami są przewożeni do szpitali zakaźnych w Raciborzu i Tychach. Personel, u którego już potwierdzono obecność koronawirusa ma możliwość odbycia kwarantanny na terenie lecznicy w Rydułtowach:

Ta część, która chce odbywać kwarantannę poza domem, będzie to robić w Rydułtowach. Jest osobne piętro wyznaczone do tego celu, odebrane przez sanepid, więc spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Tam w tym budynku mamy wyznaczone łóżka kwarantannowe, tam ta kwarantanna będzie się odbywać. Chyba że sanepid wskaże inne miejsce.

Na chwilę obecną działa jeszcze oddział pediatryczny na terenie rydułtowskiego szpitala, ale dyrektor Kowalik nie wyklucza, że i on zostanie zamknięty. W lecznicy wciąż czekają na wyniki badań kolejnych osób, spodziewają się ich dziś (03.04.) popołudniu.

Na ten temat pisaliśmy wcześniej:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj