Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

5 dni – 50 mandatów. To efekt wprowadzonych ograniczeń dla tir-ów

Facebook Twitter

Od 7 do 9 i od 14 do 16. Te godziny od kilku dni są przekleństwem dla kierowców tirów, chcących przejechać drogą wojewódzką 938 Pawłowice - Cieszyn. Przypominamy, od początku miesiąca na drodze obowiązują ograniczenia.

tir policja

Kierowcy TIR-ów ignorują nowe oznakowanie

1 marca wprowadzono nową organizację ruchu i dwukrotnie w ciągu dnia na drodze obowiązują ograniczenia dla ciężkich pojazdów dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 20 ton. Wprowadzono nowe oznakowanie, na drodze częściej niż zwykle pojawiają się policjanci. O zmiany od wielu lat wnioskowali samorządowcy gmin wzdłuż tej drogi. Ruch tirów stwarzał duże zagrożenie dla pieszych.

Krzysztof Pawilk: Należy przy tym pamiętać, że pod skrótem DMC, czyli dopuszczalna masa całkowita pojazdu, kryje się maksymalna masa, jaką mogą mieć poszczególne typy pojazdów, które poruszają się po naszych drogach. Jest to więc masa pojazdu, a następnie wszystko, co można do niej dodać jako obciążenie zgodnie z wartościami w homologacji pojazdu. Policjanci to miejsce objęli szczególnym nadzorem. Bacznie będą się przyglądać teraz kierującym, czy przestrzegają te ograniczenia. Związane jest to oczywiście z reakcją na postulaty mieszkańców, jak i władz gmin, które żądały, by ten zakaz został wprowadzony.

mówił rzecznik prasowy cieszyńskiej policji Krzysztof Pawlik.

tir

źródło: FB/ śląsk cieszyński 112

Kara związana z nieprzestrzeganiem oznakowania to 500 zł i 3 punkty karne. W ciągu pięciu dni (od 1 marca) policja wystawiła już blisko 50 mandatów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj