Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

5 wymazobusów obsługuje pracowników JSW

Facebook Twitter

Do 92 wzrosła liczba zakażeń w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, 354 pracowników przebywa na kwarantannie. To najnowsze dane z JSW.

fot. D.Lach/ mat. pras JSW

Jak powiedział naszemu reporterowi rzecznik JSW Sławomir Starzyński liczba zakażonych pracowników kopalni Pniówek wzrosła do 85 osób. W ruchu Zofiówka potwierdzono 4 przypadki, a w kopalni Jastrzębie- Bzie potwierdzono 3 zakażenia.

Od dziś (13.05.) we wszystkich kopalniach JSW jeździ 5 wymazobusów. Każda kopalnia musiała wynająć pojazd, który pobiera wymazy od pracowników i ich rodzin przebywających na kwarantannie:

Dzisiaj rozpoczęły się badania na obecność koronawirusa u pracowników i rodzin, przebywających na kwarantannie. Wszystkie kopalnie- 5- zostały zobowiązane, żeby wynająć wymazobusy, by jeździły do osób wymagających pobrania próbek.  To osoby wskazane przez sanepid. Wykonano do tej pory 200 wymazów.

– mówiła Katarzyna Jabłońska- Bajer z wydziału komunikacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie przebywa obecnie 354 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ale przebadać trzeba także ich rodziny. Dokładnej ich liczby spółka nie podaje.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lutego 2023