Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

50 zgłoszeń w tegorocznej edycji konkursu Śląska Rzecz. Finał już w środę

Facebook Twitter

Na Zamku Cieszyn trwają przygotowania do wystawy, w czasie której zaprezentowani zostaną laureaci w trzech kategoriach: produkt, usługa, grafika użytkowa.

fot. Zamek Cieszyn

Jury jest już po obradach, jego członkowie mieli nie lada orzech do zgryzienia, bo projekty były na naprawdę wysokim poziomie – słyszymy na zamku:

Większość z tych projektów to bardzo świadome zgłoszenia od firm i instytucji, które wiedzą, na czym polega ten konkurs, wiedzą czego tutaj poszukujemy. Jury nie miało łatwego zadania, lecz się udało. Niestety nie wszystkie projekty przeszły, nie każdy oczywiście mógł otrzymać nagrody, ale myślę, że fantastycznym wyróżnieniem jest też zaproszenie do udziałów w samej wystawie, suma sumarum na tej pokonkursowej wystawie będzie można zobaczyć 40 projektów ze zgłoszonych 50. Oczywiście w większości są to projekty zgłoszone do kategorii „produkt” i „grafika użytkowa” a dużo mniej mamy usług, ale też takie będzie można zobaczyć.

-podsumowuje Beata Mońka z Zamku Cieszyn i podkreśla, że w tym konkursie ważna jest współpraca między projektantami a firmami, instytucjami czy organizacjami pozarządowymi:

Żeby dzięki tej takiej zespołowej pracy powstawały projekty, które służą każdemu z nas na co dzień i to jest też ważne w konkursie „Śląska Rzecz” pokazujemy nie jakieś wydumane projekty, ale coś, co przede wszystkim jest wdrożone, czyli już testowane, co można kupić albo można używać, bo czasami na przykład są to systemy informacji, więc z nich korzystamy. Nie są to jakieś luksusowe dobra, ale coś, co służy nam co powinno zmieniać tą codzienność.

„Śląska Rzecz” pokazuje też, że dobre projekty nie powstają tylko gdzieś na świecie, ale tuż obok:

Ale przecież u nas na śląsku a też w województwie opolskim, które od niedawna dołączyło do naszego konkursu, design jest dla ludzi. W konkursie mamy z jednej strony książki, z drugiej całe systemy informacji, także jest ta rozpiętość bardzo duża. Ale myślę, że każdy z tych elementów wpływa na to, że po prostu w naszych miastach trochę łatwiej się żyje.

Finał konkursu jak i wystawa pokonkursowa w środę (9.05.) na Zamku Cieszyn.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj