Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

500 złotych na dziecko: Cieszą się rodzice, ale martwią samorządowcy

Facebook Twitter

Z rządowego programu "Rodzina 500 plus", przewidującego świadczenie w wysokości 500 zł dla każdej rodziny na drugie i kolejne dziecko, cieszą się rodzice, ale martwią samorządowcy. Po pierwsze: problemy lokalowe. Większość ośrodków pomocy społecznej jest zbyt mała, by przyjąć tysiące petentów składających wnioski.

W Czerwionce Leszczynach na przykład mieszkańcy mają być obsługiwani w Centrum Edukacyjno Kulturalnym. Mówi Grzegorz Wolnik Pełnomocnik do spraw Planowania, Rozwoju i Gospodarki Czerwionki Leszczyn:

Po drugie: ośrodkom pomocy społecznej brakuje pracowników do obsługi klientów ramach programu 500 plus – dodaje Barbara Chrobok zastępca prezydenta Wodzisławia Śląskiego:

Problemem może okazać się także finansowanie programu. Na razie samorządy za pracę mają otrzymywać 2 procent od przekazanej mieszkańcom kwoty. Nikt jednak dziś nie wie czy to wystarczy. Samorządowców martwi także to, że kumulacja świadczeń może skutkować tym, iż ludziom po prostu nie będzie opłacało się pracować.
Te wszystkie problemy przekazywane były przedstawicielom rządu podczas konsultacji. Będziemy starać się je rozwiązywać – zapowiada wiceminister resortu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Bartosz Marczuk:

Przypomnijmy rządowy program „Rodzina 500 plus”ma wejść w życie 1 kwietnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023