Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

53 kolejnych zakażonych w województwie śląskim

Facebook Twitter

Wśród nowych przypadków koronawirusa na Śląsku są mieszkańcy naszego regionu. Także wśród kolejnych 10 osób, które wygrały walkę z COVID- 19. Zobacz szczegółowe dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach.

Fot. pixabay.com

W pobranych i przebadanych próbkach biologicznych u kolejnych mieszkańców wykryto niestety koronawirusa: starszej mieszkanki Czeladzi, starszej mieszkanki Jaworzna, mieszkańca Wisły w sile wieku, 4 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody mężczyzna i 3 kobiety: starsze i w średnim wieku), 6 mieszkańców powiatu rybnickiego (najmłodszy 27, najstarszy 42 lata), 5 mieszkańców Katowic (najmłodszy 18, najstarszy 43 lata), 4 mieszkańców Żor (3 młodych i w średnim wieku), 2 mieszkańców Gliwic w średnim wieku, nastolatki z powiatu gliwickiego, 6 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 26, najstarszy 47 lat), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkańców Lublińca (wiekowy mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w średnim wieku), 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w sile wieku i mężczyzna w średnim wieku), 3 mieszkanek Dąbrowy Górniczej (starsza, w sile wieku i 12-latka), starszej mieszkanki Częstochowy, starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (2 młodych kobiet, wiekowej kobiety i mężczyzny w sile wieku), 3 mieszkańców Żywca (2 kobiet: młodej i w sile wieku oraz młodego mężczyzny), młodej mieszkanki Bierunia oraz młodej mieszkanki powiatu pszczyńskiego.

10 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało: mieszkaniec Katowic w średnim wieku, 2 mieszkanki Jastrzębia-Zdroju (starsza i w średnim wieku), mieszkanka Czeladzi w średnim wieku, mieszkanka Cieszyna w sile wieku, starsza mieszkanka Gliwic, mieszkanka Częstochowy w sile wieku oraz młoda mieszkanka powiatu lublinieckiego. Osoby te leczyły się w izolacji w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych. Starszy mieszkaniec powiatu cieszyńskiego przebywa w szpitalu zakaźnym w Tychach – kuracja wdrożona przez specjalistów lekarzy przyniosła efekt i w jego organizmie nie ma już koronawirusa. Podobnie jest w przypadku starszego mieszkańca Mikołowa, który także leczył się w szpitalu.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 206 / 5 325

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 343 / 345

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 058 / 6 041

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 862

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 23 584

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 1 887 / 1 834

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 210 / 200

– liczba zgonów/ostatni raport – 94 / 94

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020