Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cieszyn: Konieczny kolejny przetarg. Firma zeszła z placu budowy

Facebook Twitter

Budowa Transgranicznego Centrum Informacji w Cieszynie jest zagrożona. Firma, która od kilku miesięcy wykonywała prace... zeszła z placu budowy. Poinformował o tym na konferencji prasowej zastępca burmistrza miasta.

Na spotkaniu dla mediów Przemysław Major wiceburmistrz Cieszyna przyznał, że miasto musi ogłosić nowy przetarg i wyłonić firmę na dokończenie budowy. Przyczyną było zerwanie przez miasto kontraktu, a także to, że wcześniej firma opuściła miejsce, gdzie powstawało centrum informacji.

Przemysław Major: Bezpośrednim powodem tej, dla nas trudnej decyzji, było przerwanie prac przez wykonawcę, pomimo wezwań do kontynuowania robót. Warto także podkreślić to, że wpływ na to miało wcześniejsze zbyt małe efektywne realizowanie robót przez wykonawcę. Jesteśmy na takim etapie, że przygotowujemy się w zakresie przeprowadzenia inwentaryzacji i wykonawca został wezwany na plac budowy z wyznaczonym terminem, aby tę inwentaryzację przeprowadzić, w zakresie wykonanych prac i abyśmy mogli przystąpić do wyboru nowego wykonawcy zgodnie z przepisami ustawy prawo zamówień publicznych i zrealizować w terminie.

Przemysław Major, zastępca burmistrza Cieszyna

Firma zeszła z budowy w połowie października. Pomimo pism i wezwań, robotnicy nie powrócili na swoje miejsce. – Wyznaczyliśmy termin powrotu i wznowienia prac na 16 listopada, wyznaczony termin nie podjął robót. 21 listopada odstąpiliśmy od umowy.

Teraz przed nami inwentaryzacja prac

– mówi Przemysław Major.

Przemysław Major: I przeprowadzenie wyboru nowego wykonawcy. Kiedy ogłaszaliśmy przetarg, wpłynęło więcej ofert. Mamy listę wykonawców potencjalnie zainteresowanych kontynuacją tych robót. Natomiast to się musi odbywać wszystko zgodnie z procedurą wynikającą z przepisów prawa zamówień publicznych.


Transgraniczne Centrum Informacji powstaje w miejscu budynków dawnego przejścia granicznego. To miejsce, gdzie mieścić się będzie m.in. informacja turystyczna, przed budynkiem ma stać replika tramwaju, który 100 lat temu kursował po Cieszynie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023