Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

6 autobusów elektrycznych wkrótce pojawi się na drogach Cieszyna

Facebook Twitter

6 autobusów elektrycznych wkrótce pojawi się na drogach Cieszyna. na zakup pojazdów o napędzie elektrycznym miasto dostał o 9,4 mln dotacji i 3,2 mln pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. cieszyn.pl

Na zakup pojazdów o napędzie elektrycznym miasto dostał o 9,4 mln dotacji i 3,2 mln pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Planowany jest zakup 2 małych i 4 dużych pojazdów elektrycznych, będą przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Posiadać będą klimatyzację, system dynamicznej informacji pasażerskiej, wewnętrzny monitoring wizyjny, kasowniki biletów elektronicznych.

Zaplanowano także powstanie punktów ładowania i szkolenie mechaników oraz kierowców.

Ponadto, w ramach niniejszego projektu, zaplanowano również zakup i montaż 2 punktów ładowania typu plug-in przeznaczonych dla małych autobusów oraz 4 punkty ładowania typu plug-in przeznaczone dla dużych autobusów. Oprócz tego zaplanowane jest przeprowadzenie szkolenia dla co najmniej 10 kierowców i 4 mechaników.

Całkowity koszt inwestycji to 15 571 800 zł, dotacja z NFOŚiGW to 9 435 000 zł oraz pożyczka 3 225 000 zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 marca 2024 r.

Źródło: www.gov.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj