6 medali Mistrzostw Polski dla lekkoatletów z regionu

Na rozegranych w Słubicach Mistrzostwach Polski Młodzików dwa złote medale wywalczyła Ewa Swoboda z UKS Czwórka Żory. Młoda żorzanka wygrała biegi na 100 metrów (12.02s) i 300 metrów (40.03s), a jej kolega klubowy Grzegorz Biernat był trzeci w biegu na 300 metrów (36.63s).

Rekord Polski młodzików w biegu na 110 metrów przez płotki ustanowił natomiast Dawid Żebrowski z Victorii Racibórz zwyciężając w czasie 14 sekund i 24 setne. Anna Szyjka, także zawodniczka Victorii, była trzecia na 1000 metrów (2.58.76min). Wreszcie wśród chłopców na tym samym dystansie zwyciężył Jakub Magiera z Towarzystwa Lekkoatletycznego „ROW” Rybnik (2.58.76min). Trenerami młodych zawodniczek i zawodników są Iwona Krupa z Żor, Karol Szynol i Piotr Morka z Raciborza oraz Michał Olszar z Rybnika.