Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

6 radiowozów ścigało złodziei paliwa. Ucieczka zakończyła się stłuczką

Facebook Twitter

Trzech mężczyzn, którzy ze stacji w Jastrzębiu-Zdroju ukradli 250 litrów oleju napędowego, udało się zatrzymać dzięki współpracy policjantów z Jastrzębia, Pszczyny, Żor i Mikołowa. Pościg za złodziejami trwał ponad pół godziny, przestępcy ominęli blokadę i uderzyli w przypadkowy samochód.

Napełnili pojemniki olejem napędowym i odjechali nie płacąc. Pracownik stacji w Jastrzębiu-Zdroju natychmiast powiadomił policję o kradzieży paliwa wartego 1300 złotych. Przestępcy uciekali volkswagenem golfem. Samochód podejrzanych najpierw zauważył patrol w centrum miasta, ale mimo wysyłanych sygnałów, pojazd nie zatrzymał się. Kierowca dodał gazu i zaczął uciekać w kierunku Pawłowic.

Na terenie tej gminy przejechał przez krawężnik, omijając, ustawioną przez pszczyńskich policjantów, blokadę. Do pościgu dołączyły się więc inne patrole. Kierowca volkswagena, uciekając, wielokrotnie łamał przepisy, stwarzając zagrożenie w ruchu. W pewnym momencie, na drodze w Łaziskach Górnych, uderzył w stojącego na światłach opla. Dopiero wtedy zatrzymano podejrzanych. To trzech mieszkańców Jaworzna w wieku 18, 19 i 20 lat.

Okazało się, że za kółkiem siedział najmłodszy z nich, bez uprawnień do prowadzenia pojazdu. Auto poruszało się na kradzionych tablicach rejestracyjnych. W środku znajdowało się 8 beczek wypełnionych blisko 250 litrami oleju napędowego. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj