Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

600 tysięcy złotych z wodzisławskiego budżetu podzielone na sport

Facebook Twitter

 Komisja konkursowa podzieliła środki na dotacje. Do dofinansowania wybrano osiemnaście klubów sportowych. Największa pula pieniędzy, 90 tys. złotych, trafiła do Klubu Sportowego SWD Wodzisław Śląski. 85 tys. złotych dostał Młodzieżowy Klub Piłkarski Odra Centrum a Klub Sportowy „Wicher Wilchwy" 70 000 zł.

Proponowana kwota dotacji

1. Międzyszkolny Klub Sportowy 43 000 zł

2. Uczniowski Klub Sportowy „Rapid” 8 000 zł

3. Akademia Piłkarska „Odra” Wodzisław 15 000 zł

4. Ognisko Specjalistyczne TKKF Karte-DO 5 000 zł

5. Ludowy Klub Sportowy Naprzód 46 Zawada 62 000 zł

6. Klub Rekreacyjno-Sportowy TKKF „Relaks” 5 000 zł

7. Klub Sportów Walki „Boxing Odra” 6 000 zł

8. Klub Sportowy SWD Wodzisław Śląski 90 000 zł

9. Klub Sportowy SKI TEAM 15 000 zł

10. Uczniowski Klub Sportowy „Strzał Wodzisław” 15 000 zł

11. Młodzieżowy Klub Piłkarski Odra Centrum 85 000 zł

12. Akademia Sportowa TOP TEAM 25 000 zł

13. Klub Sportowy „Wicher Wilchwy” 70 000 zł

14. Młodzieżowy Klub Sportowy ZORZA 43 000 zł

15. Żeński Klub Koszykarski „Olimpia” 43 000 zł

16. Uczniowski Klub Sportowy „Baszta” 32 000 zł

17. Klub Sportowy 25 Kokoszyce 36 000 zł

18. Akademia Bilardowa Wodzisław Śląski 2 000 zł

Przebieg procedury konkursowej:

Pierwszym działaniem niezbędnym do uruchomienia konkursu było powołanie komisji konkursowej. To jej członkowie pochylają się nad złożonymi przez kluby sportowe wnioskami, oceniają je i następnie ustalają propozycję wysokości przyznawanej dotacji. W tym roku do pracy w komisji konkursowej przystąpiło pięciu radnych Rady Miejskiej: Dezyderiusz Szwagrzak, Roman Kapciak, Mariusz Blazy, Jakub Elsner oraz Ireneusz Skupień. Do udziału w pracach komisji wyznaczono także zastępcę prezydenta miasta Izabelę Kalinowską oraz kierownik Biura Spraw Społecznych Izabelę Michałek. Decyzją wszystkich członków komisji rolę jej przewodniczącej przyjęła Izabela Kalinowska.

Następnym, kluczowym etapem przebiegu działań konkursowych były obrady komisji, podczas których dokonano podziału przeznaczonych na dotacje sportowe środków. Podpisany przez wszystkich członków komisji konkursowej protokół z obrad, który daje możliwość rozstrzygnięcia konkursu, otrzymał prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego. Na podstawie protokołu przygotowane zostało zarządzenie prezydenta, które zostało już podpisane. Ostatnim etapem będzie otrzymanie przez kluby sportowe przyznanych środków.

Jak wszyscy wiemy, to nie są najlepsze lata polskich samorządów i ich finansów. Jednakże, mając na uwadze wagę rozwoju sportu, cieszę się, że na tak ważne cele przeznaczyliśmy te 600 tys. zł. To inwestycja w pasje i zdrowy tryb życia mieszkańców. Więc zdecydowanie warto

– mówi prezydent miasta Mieczysław Kieca.

Mam oczywiście pełną świadomość, że potrzeb klubów sportowych jest i będzie zdecydowanie więcej niż pieniędzy na sport w budżecie miasta. Wszyscy musimy jednak starać się radzić sobie z zastaną rzeczywistością i jej niezależnymi od nas ograniczeniami. Wierzę, że przyznane klubom środki będą motywowały działaczy sportowych do poszukiwania kolejnych rozwiązań i rozwijania ich sportowych pasji

– podsumowuje prezydent.

Na co dotacja?

Dotacje będą przeznaczone na przedsięwzięcia klubów sportowych z zakresu m.in. organizacji i udziału w obozach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, udziału w tych rozgrywkach, realizacji programu szkoleniowego, utrzymania obiektów oraz urządzeń sportowych. Realizacja zadań zgłoszonych do konkursu powinna trwać nie dłużej niż do końca 2021 r.

Kto mógł otrzymać wsparcie?

Wodzisławskie stowarzyszenia kultury fizycznej, kluby sportowe lub uczniowskie kluby sportowe oraz spółki i kluby sportowe będące spółkami, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021