Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

61-latek szalał na drogach w Jastrzębiu. Zatrzymany – od razu stracił prawo jazdy

Facebook Twitter

Kto przekracza dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h traci prawo jazdy od razu. Właśnie z tego powodu w ręce jastrzębskich stróżów prawa wpadł kolejny kierowca. 61-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego poruszał się z prędkością 111 km/h.

Jeden z obowiązujących od 18 maja br. przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Taka też była przyczyna jednej z ostatnich interwencji jastrzębskiej drogówki.

Podczas patrolu ulicy Libowiec, stróże prawa zauważyli opla, którego kierowca poruszał się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Laserowy przyrząd do pomiaru prędkości wykazał, że 61-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego miał na liczniku 111 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 61 km/h.

Mężczyzna został ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Wkrótce zostanie też wydana przez starostę decyzja, zgodnie z którą mężczyzna pożegna się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj