Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Industriada na Hoymgrubie: nocne zwiedzanie kopalni, pokazy pirotechniczne

Facebook Twitter

Industriada 2024, czyli wielkie święto Szlaku Zabytków Techniki już w ten weekend. Jak zwykle sporo się będzie działo na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu.

Industriada 2024
Fot. UM Rybnik

Industriada już 1 czerwca. Zapraszamy na Szlak Zabytków Techniki

Bawmy się póki jest czas – to hasło przewodnie tegorocznej 15  edycji Industriady na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. Wydarzenie 1 czerwca, czyli w Dzień Dziecka:

Katarzyna Buchalik: Industriada na Zabytkowej Kopalni Ignacy – stricte poświęcona dzieciom. Wychodzimy z założenia „bawmy się, póki jest czas”, bo ten czas szybko mija. Będą żywe maskotki, czyli potężne, ponad 2-metrowe maskotki z Krainy Bajek, będzie Wioska Flinstonów, czyli przywitamy Wilmę i Freda, będzie występ zespołu Kosmokwaki, miasteczko kuglarsko-cyrkowe, gdzie będą animacje, zabawy, szczudlarze, kuglarze, przeciąganie liny, czyli zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny.

Industriadę 2024 zwieńczy koncert Filharmonii Futura wraz Januszem Radkiem oraz pokaz pirotechniczny – dodaje Katarzyna Buchalik z Zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku:

Katarzyna Buchalik: Jest Filharmonia Futura, specjalnie z programem na Industriadę, a gościem specjalnym jest Janusz Radek. Na zakończenie oczywiście, w związku z tym, że że Industriada ma 15 jest, jesteśmy 15 lat razem, musimy zaśpiewać „sto lat”. Wszystko to zakończymy cichym pokazem pirotechniczny, wieża będzie miała w tym swój udział. To będą 4-metrowe słupy ognia, a sama wieża będzie wodospadem ognia.

Fot. UM Rybnik

Przez cały dzień będzie można zwiedzać atrakcje na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku. 31 maja w piątek nocne zwiedzanie kopalni i maszyny parowej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj