Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel gotowy do sezonu. Są tylko delikatne zmiany w sztabie szkoleniowym

Facebook Twitter

Jastrzębski Węgiel skompletował już skład przed kolejnym sezonem ligowym, teraz czas na drobne korekty w sztabie szkoleniowym. Na czele drużyny wciąż będzie stał trener Marcelo Mendez

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel gotowy do ligowych zmagań

Odchodzi trener przygotowani motorycznego i fizjoterapeuci, na czele sztabu szkoleniowego Jastrzębskiego Węgla bez zmian, nadal stać będzie trener Marcelo Mendez. Zostają też jego asystenci: Furtado, Dejewski i Szczebak. Klub podał jak będzie pracował w sezonie 2024/ 2025 i kto zastąpi odchodzących.

Jeśli chodzi o nasz sztab szkoleniowy, to najważniejszą informacją jest to, że na jego czele pozostaje który przedłużył kontrakt z Klubem na kolejny sezon. W następnym sezonie współpracę z Jastrzębskim Węglem będą kontynuowali trzej jego asystenci: Henrique Furtado, Leszek Dejewski i Bogdan Szczebak. Drugi rok z rzędu statystykiem drużyny będzie syn trenera Marcelo Mendeza, Juan.

Współpracę z naszym Klubem kończy natomiast trener przygotowania motorycznego, Federico Baroni, który pracował w Jastrzębskim Węglu przez dwa sezony.

Ten klub i to miasto na zawsze pozostaną w moim sercu. Z jednej strony mam na myśli sferę zawodową, to co wspólnie wypracowaliśmy, ale ważniejsza jest pamięć o ludziach, z którymi dzieliłem tutaj niesamowite momenty. Te kwestie są najważniejsze

– mówi „Fede” Baroni, który wrócił do ojczyzny.

Jego miejsce zajmie 41-letni rodak Baroniego Matias Koichi Rebelles, który obecnie odpowiada za przygotowanie motoryczne żeńskiej kadry Argentyny, a w minionym sezonie ligowym pełnił tę rolę w zespole wicemistrza Rumunii, Arcada Galați. Wcześniej był zatrudniony w klubach z Kuwejtu, Kataru, młodzieżowych kadrach Argentyny U21, U19 i U17, a także w rodzimych klubach: Bolivar Voley, UNTREF Voley, Club Ciudad de Buenos Aires i Club de Amigos.

Z naszym Klubem rozstają się również obaj fizjoterapeuci: Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman. Nowym fizjoterapeutą w klubie zostanie 39-letni Adrian Brudnicki, absolwent katowickiej AWF, który przez ostatnie pięć lat był związany z MKS-em Będzin. Przed będzińskim klubem trzy lata spędził w GKS-ie Katowice. Zanim trafił do klubów siatkarskich współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim.

Cieszę się, że dostałem taką propozycję. Dziękuję za zaufanie i zrobię wszystko, żeby nie zawieźć

mówi nowy fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla, który w sezonie 2023 był także w sztabie szkoleniowym Stefano Lavariniego w siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024