Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

65 wniosków wpłynęło do Budżetu Obywatelskiego w Żorach

Facebook Twitter

Do końca tego tygodnia w magistracie będzie trwać ich weryfikacja pod względem formalnym. W sumie do podziału jest milion 750 tysięcy złotych na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe.

Wyjaśnia Radiu 90 Adrian Lubszczyk z Urzędu Miasta w Żorach:

Sprawdzamy, czy projekt jest złożony na dobrym formularzu, czy zawiera wszystkie niezbędne dane, czy została oszacowana kwota inwestycji, czy ta kwota jest prawidłowa, czy w ogóle taki projekt jest możliwy do wykonania, bo to też czasami może budzić pewne wątpliwości. Natomiast nie chodzi o to, czy projekt się komisji podoba, czy ona go ocenia jako ciekawy, czy mniej ciekawy. Chodzi o sprawdzenie formalności. 

Listę projektów zakwalifikowanych do głosowania internautów poznamy z końcem sierpnia, ale już teraz urzędnicy zdradzają, jakie pomysły pojawiły się wśród złożonych wniosków:

Jest kilka ciekawych projektów. Są to takie projekty typowe dla budżetu obywatelskiego jak właśnie place zabaw, chociaż tutaj też pojawiają się ciekawe elementy na plac zabaw, bo np. trampoliny miejskie- czegoś takiego jeszcze w Żorach nie ma, ale są też projekty bardzo ciekawe jak ogród społeczny. To też projekt, nad którym komisja się będzie musiała zastanowić, bo jest to coś odkrywczego, ciekawego.   

Głosowanie mieszkańców we wrześniu, a realizacja wybranych projektów w przyszłym roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj