Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

7. Cieszyński Fortuna Bieg

Facebook Twitter

W tamtym roku wystartowała rekordowa liczba tysiąca osób. W tym roku zawodników będzie jeszcze więcej. Na liście startowej Cieszyńskiego Fortuna Bieg już widnieje ponad 1100 nazwisk, do biegu młodzieżowego zgłosiło się ponad 1400 osób!

Impreza w niedzielę (26.04.) po polskiej i czeskiej stronie Olzy.

Formę na niedzielę (26.04.) szykują biegacze nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy, Czech, Słowacji, Litwy, a nawet z Kenii. W biegu głównym do pokonania dystans 10 kilometrów ulicami miasta.

Tuż przed rywalizacją dorosłych, zaplanowano starty młodzieży. Zarówno w jednej, jak i w drugiej kategorii każdego roku bite są rekordy jeśli chodzi o liczbę uczestników.

Choć niemożliwa jest już rejestracja przez internet, to spóźnialscy będą mogli zapisać się jeszcze w dniu imprezy. Pierwsze starty już od 11.00. Bieg główny rozpocznie się w samo południe na Alei Łyska na wysokości trybuny stadionu.

Tempo podczas biegu nadawać będą „pacemakerzy”, którzy prowadzić będą biegaczy do mety w założonym czasie: 40, 50 i 60 minut. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, już od 9.30 w wielu miejscach obowiązywać będą objazdy.

Start biegu usytuowany będzie na al. J. Łyska na wysokości trybuny stadionu następnie trasa poprowadzona będzie al. J. Łyska, ul. Przykopa do ul. Zamkowej, dalej w lewo ul. Zamkową do Mostu Przyjaźni, ulicami Czeskiego Cieszyna do Mostu Sportowego i w prawo chodnikiem dla pieszych i rowerzystów wzdłuż al. J. Łyska do Campigu „OLZA” następnie nawrót i al. J. Łyska w stronę stadionu MOSiR, gdzie usytuowana będzie meta biegu.

Wyłączone z ruchu kołowego zostaną odcinki: al. J. Łyska od Cempingu „Olza” do Mostu Wolności w godz. 9.30 – 13.30 oraz dalszej części al. J. Łyska od Mostu Wolności do ul. Przykopa, fragmentu ul. Przykopa od al. J. Łyska do ul. Zamkowej, fragmentu ul. Zamkowej od wylotu ul. Przykopa do Mostu Przyjaźni, a także całkowitego wyłączenia z ruchu kołowego Mostu Przyjaźni i Mostu Wolności w dniu zawodów w godzinach 11.00 – 13.30.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023