Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

70-lecie I LO w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Aktor Marian Dziędziel, sportowiec Stanisław Oślizło to też absolwenci pierwszego rocznika, wśród nich profesor Józef Musioł. Odwiedzą I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu z okazji jubileuszu.

Fot. lo1-wodzislaw.pl

Szkoła w sobotę (22.09.) świętować będzie 70-lecie istnienia. W sumie swój przyjazd zapowiedziało 700 osób. Pierwszy egzamin dojrzałości zorganizowano tam w 1951 roku, zdały go wtedy 32 osoby. Wśród nich był profesor Józef Musioł: sędzia Sądu Najwyższego, w latach 80-tych wiceminister sprawiedliwości, publicysta:

Pamiętam, że na tym korytarzu wisiał kiedyś portret Stalina. Myśmy grali, rzucali piłką i nie wiem czy ja, czy ktoś inny uderzył w ten obraz, on upadł. Myśmy mogli wszyscy iść do więzienia, bo wtedy dorabiano do tego ideologię, że my jesteśmy przeciwni. (…) 

Często lekcje polegały na tym, że uczniowie wywozili gruz lub odbudowywali zniszczone w czasie wojny budynki, a jesienią brali udział na przykład w wykopkach.

Część oficjalna rozpocznie się o godz. 13.00 na boisku szkolnym. W planach: koncert Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej, spektakl przygotowany przez uczniów i bal jubilatów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021