Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

70 tysięcy zeznań rocznych w Urzędzie Skarbowym w Rybniku. Blisko połowa drogą elektroniczną

Facebook Twitter

Do 2 maja mamy czas na roczne rozliczenie podatkowe. Do tej pory do Urzędu Skarbowego w Rybniku wpłynęło 70 tysięcy zeznań. Z tego 45% poprzez bezpłatną usługę Twój e-PIT. Z drogi elektronicznej korzysta coraz więcej osób, bo szybciej dostajemy zwrot pieniędzy.

Rozmawialiśmy z Justyną Ogorzałek zastępcą naczelnika Urzędu Skarbowego w Rybniku:

Justyna Ogorzałek: Zeznania roczne, które wpływają drogą internetową, mają preferencje w postaci szybszego zwrotu, czyli wchodzimy na stronę podatki.gov.pl, logujemy się do aplikacji e-Urząd Skarbowy. Możemy się zalogować na trzy sposoby. W zakładce Twój e-PIT czeka na nas indywidualne zeznanie roczne, które jest przygotowane na podstawie informacji od płatników.

Radio 90: Jeżeli chcemy się rozliczyć z małżonkiem?

Justyna Ogorzałek: Wtedy klikamy na odpowiedni kafelek. Jeżeli z małżonkiem, to logujemy tak samo danymi autoryzacyjnymi.

Radio 90: Wiele osób się zastanawia, jeżeli są ulgi np. na dzieci, to też wszystko jest uwzględniane?

Justyna Ogorzałek: Z automatu ulgi na dzieci są już w zeznaniu rocznym przygotowane. Jeżeli chcemy dodać inne ulgi, to wtedy po prostu w odpowiednią kafelkę klikamy i wpisujemy ulgi, z których chcemy skorzystać

Na zdjęciu: Justyna Ogorzałek, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Rybniku

Jeżeli chcemy osobiście odwiedzić rybnicką skarbówkę, czeka nas miła niespodzianka. Urząd przygotował nową salę do obsługi. Wejście do niej od ulicy Jankowickiej obok urzędu pracy.

Radio 90: Dla klientów, którzy jednak lubią odwiedziny twarzą w twarz, tym bardziej że obostrzenia zostały zniesione, maseczki nie są obowiązkowe, to mogą odwiedzić i zobaczyć jak się urząd zmienił.

Justyna Ogorzałek: Zmienił się na wielką korzyść. Przyjmujemy teraz klientów od ulicy Jankowickiej- To jest bardzo ważne. Przy urzędzie pracy jest wejście także do urzędu skarbowego, do sali obsługi podatnika

Pamiętajmy, że jeżeli do 2 maja nie dokonamy rozliczenia, to z automatu system Ministerstwa Finansów zrobi to za nas, wówczas jednak dłużej poczekamy na zwrot ewentualnych pieniędzy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj