Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

73-letni rowerzysta śmiertelnie potrącony przez samochód

Facebook Twitter

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem(28.11.) na DW 938 w Pruchnej. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił 73-letniego rowerzystę. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna kierujący jednośladem zmarł.

Do wypadku doszło wczoraj (28.11.) po godzinie 17.00 na ulicy Katowickiej w Pruchnej. Ze wstępnych ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą 44-letni mieszkaniec woj. małopolskiego potrącił rowerzystę jadącego w tym samym kierunku.

Niestety, obrażenia jakich doznał 73-letni mieszkaniec Pruchnej kierujący jednośladem okazały się śmiertelne. 44-latek był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali oględziny pojazdów i miejsca wypadku. Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają teraz cieszyńscy kryminalni.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę. Ostrzega także pieszych i rowerzystów, aby zachowali ostrożność podczas poruszania po zmierzchu się na drogach. Przypomina również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022