Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

74. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Facebook Twitter

Jedna idzie już z Pszowa, druga z Jastrzębia- Zdroju. Obie grupy spotkają się w Rybniku, by wyruszyć z tutejszymi pielgrzymami na trasę 74. pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Potem przed wędrowcami do przejścia 115 kilometrów, w weekend będą w Częstochowie.

Do Częstochowy wędrować będzie kilka tysięcy osób w 9 grupach, ile dokładnie będzie wiadomo dopiero jutro (31.07.), gdyż zapisywać można się niemalże do ostatniej chwili. Pielgrzymi mają zapewniona opiekę medyczną, towarzyszą im 3 karetki, a z każdą grupą idzie pielęgniarka.

W drogę na Jasną Górę pątnicy wyruszą jutro (31.07.) po porannej mszy w Bazylice Rybnickiej o godzinie 8.00. Przez kilka godzin będą poruszać się ul. Mikołowską, a potem skręcą na Książenice. To ważna informacja dla kierowców.

Więcej informacji na stronie: pielgrzymka.rybnik.pl.

Trasy pielgrzymki:

30.07 wtorek Jastrzębie, Pszów – Rybnik

31.01 środa Rybnik – Książenice /przerwa/ – Wilcza /przerwa/ – Gliwice

1.08 czwartek Gliwice – Czekanów /przerwa/ – Górniki /przerwa/ – Tarnow. Góry, Bobrowniki, Lasowice, Opatowice, Stare Tarnawice

2.08 piątek Tarnow. Góry, Bobrowniki, Lasowice, Opatowice, Stare Tarnawice – Miasteczko Śląskie/przerwa/ – Miotek /przerwa/ – Babienia, Kamienica, Lubsza

3.08 sobota Babienica, Kamienica, Lubsza – Hutki /przerwa/ – Brzeziny Nowe /przerwa/ – Stradom/przerwa/ – JASNA GÓRA

4.08 niedziela CZĘSTOCHOWA – Rybnik

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj