Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

75 lat jastrzębskiej biblioteki w 2023 roku. Szykuje się sporo wydarzeń

Facebook Twitter

75 lat jastrzębskiej biblioteki! Placówka w 2023 roku świętuje swój jubileusz, wpisując się w jubileuszowy, diamentowy rok dla całego miasta.

fot. biblioteka.jastrzebie.pl

Wiele wydarzeń zaplanowanych na najbliższe 12 miesięcy będzie przypominać o tej rocznicy, także spotkania organizowane w maju w ramach Tygodnia Bibliotek

– zapowiada Maria Kucharska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu:

Maria Kucharska: W tym czasie chcielibyśmy podkreślić to nasz 75-lecie i troszkę poświętować z mieszkańcami. 14 maja zapraszamy do parku, gdzie będzie można spotkać bibliotekarzy z pełną ofertą aktualnych zbiorów. Tym, czym dysponujemy, różnymi warsztatami, ale także mamy w naszej ofercie koncert, spektakl teatralny, wystawę retrospektywną, która będzie pewnym przypomnieniem, jak kiedyś biblioteki wyglądały a jak obecnie i jakie działania prowadziliśmy. Bo biblioteka funkcjonuje z projektami już ponad 20 lat i to były projekty ze środków unijnych, ministerialnych. To były duże wydarzenia, bo i koncerty, i projekty organizowane z ambasadami różnych państw.

Oprócz stałych wydarzeń i warsztatów organizowanych w bibliotece będzie też nowa propozycja dla mieszkańców i czytelników:

Maria Kucharska: Będzie czytanie na trawie, czytamy od lat na trawie, ale to ma być połączone z muzyką, także i z takim biesiadowaniem. Dlatego stąd te kosze piknikowe, z którymi zapraszamy. My też będziemy częstować, ale myślę, że ci odbiorcy mogliby się z czymś takim zjawić, a my będziemy czytać i przekonywać, że książka to jest dobry przyjaciel. A może będziemy mogli razem pocelebrować to 75-lecie co byłoby dla nas na pewno bardzo ważne. Chcemy się przebić też do świadomości mieszkańców, może do tych, którzy nami nie są zainteresowani, że warto przychodzić do biblioteki. Że warto skorzystać z naszych usług, bo oferta jest szeroka.

Biblioteka zaprasza też do kawiarni w budynku Masnówka w Parku Zdrojowym, gdzie zawsze czekają na odwiedzających ciekawe książki i albumy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj