Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

75-lecie Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik” w towarzystwie Piotra Cugowskiego, Kayah, Sabiny Jeszki [FOTO]

Facebook Twitter

Wczoraj (09.10.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbył się koncert z okazji 75-lecia Miejskiej Orkiestry Dętej "Rybnik" i 40-lecia dyrygentury Mariana Wolnego. Orkiestrze towarzyszyli m.in. Kayah, Piotr Cugowski, Sabina Jeszka czy Rafał Kozik.

Publiczność była zachwycona, posłuchaj naszej sondy:

Emocji po koncercie nie ukrywali sami muzycy Miejskiej Orkiestry Dętej „Rybnik”, którzy tego dnia zostali także nagrodzeni Honorową Złotą Lampką Górniczą.

Bartłomiej Chlubek, perkusista z Rybnika, od dwóch lat gra w orkiestrze:

Bartłomiej Chlubek: To był bardzo niezwykły koncert, dodam, że jeden trudniejszych jakie w swojej niedługiej karierze miałem okazję wykonać, ale bardzo satysfakcjonujący. Obecność gwiazd na takim wysokim poziomie, jak Piotr Cugowski czy Kayah, Sabina Jeszka, powodowało, że była zwiększona presja, niż zwykle, ale też nagroda, że udało się zagrać, jest proporcjonalnie większa.

Michał Brzezinka, puzonista, w Miejskiej Orkiestrze Dętej gra od 1992 roku, czyli 32 lata.

Michał Brzezinka: To był bardzo piękny koncert. To, co Pan Wolny wspominał, kiedy prowadził szkołę młodzieżową zasadniczej szkoły górniczej i górniczych zakładów naprawczych, wtedy już z nim zaczynałem grać, ale jeszcze wtedy grałem z orkiestrą KWK Rymer, która już nie istnieje. Po jakimś czasie jak utworzono orkiestrę miejską, to się do niej zapisałem i tak to trwa do dziś.

Urszula Wala, gra na flecie poprzecznym, w orkiestrze od 10 lat.

Urszula Wala: Towarzyszą mi ogromne emocje. To jak mogliśmy się przedstawić w sposób muzyczny, jak to zwykle robimy i przy okazji współpracować z gwiazdami znanymi w całej Polsce. To jak publiczność na nas zareagowała, to jest coś niepowtarzalnego coś, czego naprawdę nie da się wyrazić, to się czuje i rozpiera mnie radość.

Piotr Gajda, waltornista, w orkiestrze od 1967 roku (55 lat). To aktualnie najdłużej grający muzyk w Miejskiej Orkiestrze Dętej „Rybnik”.

Piotr Gajda: Zacząłem grać jako uczeń szkoły muzycznej, dyrygentem był wtedy Pan Michalski. Gram do dziś, atmosfera w orkiestrze jest niesamowita, dobrze się współpracuje z dyrygentem Marianem Wolnym. Jest wśród nas koleżeństwo, czujemy się jak jedna wielka rodzina. Dzisiejszy koncert był dla mnie bardzo udany.

Wśród zaproszonych gwiazd, jakie towarzyszyły Miejskiej Orkiestrze Dętej „Rybnik” była wokalistka Sabina Jeszka, rybniczanka, na co dzień mieszkająca w Warszawie.

Sabina Jeszka: Powroty do Rybnika są zawsze cudowne i nie ukrywam, że śpiewanie z Miejską Orkiestrą Dętą „Rybnik” jest przemiłe. Tak, jak powiedziałam na scenie, dla mnie to już jest rodzina i zawsze tak pozytywnie zostaje tutaj przyjęta, że chcę wracać.

Sabina Jeszka

Radio 90: Widziałem, że się wzruszyłaś.

Sabina Jeszka: Tak, wzruszyłam się, dziękując orkiestrze za to, że pozwolili mi wejść do ich ścisłego, rodzinnego grona. Pojawiły mi się różne sytuacje przed oczami, dlatego się wzruszyłam.

Na wydarzeniu był Przemysław Niedźwiecki. Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj