Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

8 nowych przypadków, jedna osoba nie żyje

Facebook Twitter

8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie potwierdziło rano Ministerstwo Zdrowia. Jedna osoba zmarła.

W naszym województwie potwierdzono 272 przypadki zakażenia koronawirusem, dotychczas zmarło 8 osób. 162 pacjentów z podejrzeniem zakażenia przebywa w szpitalach. Kwarantanną objętych jest ponad 3 i pół tysiąca osób. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa ponad 7 tysięcy 700 osób.

3 pacjentów, u których wykryto obecność koronawirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie, jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano w szpitalu w Raciborzu.

Dodatnie okazały się także próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu oraz wiekowego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu.

W pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

Z przykrością informujemy o śmierci 68-letniego mieszkańca Częstochowy, który był hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach. Na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił 22 marca. Wczoraj jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, pacjenta przeniesiono więc na OIOM. Niestety nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj