Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

80 uczniów z Europy wzięło udział w konkursie językowym w Wodzisławiu

Facebook Twitter

80 uczniów z Europy wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Językowym, jaki zorganizowano w Wodzisławiu. Sprawdzono umiejętności językowe i znajomość kultury innych narodów młodych ludzi z Polski, Czech, Węgier, Niemiec i Litwy.

Zadania konkursowe przygotowano po angielsku, po niemiecku i po rosyjsku, oprócz słownictwa i gramatyki, trzeba była wykazać się wiedzą z zakresu geografii, sztuki i obyczajów.

Spotkaliśmy się z wieloma problemami, większość pytań była jednak ułożona bardzo przystępnie i można było łatwo wywnioskować o co chodzi.

Większość pytań była łatwa, ale mieliśmy kilka problemów.

Na przykład problematyczne było pytanie o legendy irlandzkie, tutaj musieliśmy niestety strzelać, a poza tym pytania były przystępnie skonstruowane, prostym językiem.

To jest i kultura i trochę części geograficznej danego regionu. W tym przypadku Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Głównie była geografia Niemiec i Austrii. Były pytania o kraje związkowe trochę na temat geografio-fizycznej typu góry, rzeki.

Byliśmy na to przygotowani. Pojawiały się pytania np. o przysmaki charakterystyczne dla Niemiec także bardzo fajne przeżycie było dla nas. Daliśmy radę.

-podsumowali konkurs uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących numer 3 z Rudy Śląskiej, którzy często „stawali na podium”. Cała grupa, która przyjechała do Wodzisławia, wyjechała z nagrodami. Dodajmy, że międzynarodowe konkursy językowe są organizowane w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu już od 18 lat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj