Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

81-latka oszukana w Rybniku. Przekazała pieniądze fałyszwemu kurierowi

Facebook Twitter

200 tysięcy złotych straciła 81-latka z Rybnika, bo uwierzyła, że pomaga córce. Po pieniądze przyszedł fałszywy kurier. Kolejna w tym tygodniu taka informacja z regionu. Oszuści atakują i znajdują ofiary.

Fot. pixabay.com

Wszystko działo się we wtorek (15.02.), gdy mieszkanka Rybnika odebrała telefon od rzekomej córki, która uległa wypadkowi drogowemu w Niemczech:

Bogusława Kobeszko: Oszusta płacząc powiedziała do mieszkanki naszego regionu: ”mamo! Spowodowałam wypadek!”, następnie słuchawkę przekazała kobiecie, która przedstawiła się jako funkcjonariuszka policji  i przekazała, że jej córka spowodowała wypadek śmiertelny na terenie Niemiec. Następnie poinformowała seniorkę, że musi przekazać kurierowi pieniądze, które zostaną przeznaczone na pogrzeb osoby, która zginęła w wypadku oraz dla jej rodziny jako zadośćuczynienie. Seniorka uwierzyła i przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności, w kwocie 200 tysięcy złotych.

Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy

– podkreśla rzeczniczka prasowa rybnickiej policji, apelując do mieszkańców o rozsądek:

Bogusława Kobeszko: Pomimo kampanii społecznych i publikacji medialnych policjanci wciąż otrzymują informację o przypadkach oszustw. Po raz kolejny przypominamy i apelujemy do mieszkańców aby nie wręczali swoich pieniędzy obcym osobom. Funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy, a o próbie wyłudzenia natychmiast należy poinformować policję.

O każdej próbie wyłudzenia policji należy powiadomić policję. Pamiętajmy też o ograniczonym zaufaniu wobec osób nieznajomych.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj