Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

A co paczkami zwrotnymi? Jak oddać zużyte rzeczy?

Facebook Twitter

Kolejne głosy słuchaczy Radia 90 w sprawie paczek dla bliskich. W dobie pandemii nie ma możliwości odwiedzania chorych. Można jednak przynosić dla nich rzeczy osobiste, które są przekazywane na poszczególne oddziały przez pracowników szpitala. Pytanie kolejne: co z paczką zwrotną z brudnymi rzeczami?

Temat zaczął się od telefonu słuchaczki dotyczącego szpitala w Wodzisławiu, która skarżyła się, że do pacjentów nie trafiają rzeczy przekazywane przez rodziny:

Dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach mówił, że do tej pory nie zdarzyła się ani jedna skarga na taką sytuację, ale obiecał przyjrzeć się sprawie, wyjaśnił w jaki sposób odbywa się przekazanie paczek dla pacjentów:

Krzysztof Kowalik: Na chwilę obecną wygląda to w tej sposób, że rodzina czy ktoś, kto chce taką paczkę dostarczyć, dostarcza tą paczkę do personelu Izby Przyjęć, tam jest miejsce w którym te paczki są zlokalizowane, stamtąd odbierane są przez pielęgniarki z poszczególnych oddziałów i przekazywane pacjentom. Należy to opisać imieniem i nazwiskiem, odział w którym pacjent jest hospitalizowany i wówczas nie ma problemu, ta paczka trafia bezpośrednio na ten oddział. Rodziny korzystają z tej formy przekazywania i sporo tych paczek jest przekazywanych. Na początku wyznaczyliśmy, że to są godziny między 10.00 a 11.00 oraz między 17.00 i 18.00 ale bardzo często docierają do nas członkowie rodzin poza tymi godzinami, więc też nie odmawiamy tej możliwości żeby tą paczkę zostawić i przekazać.

Na 32 423 23 23 zadzwoniła kolejna słuchaczka Radia 90, posłuchajcie:

I mamy kolejny głos, Mariusz zwraca uwagę na paczki zwrotne:

Piszę do państwa w sprawie paczek przekazywanych w szpitalach dla pacjentów. Po odsłuchaniu wywiadu z dyrektorem wodzisławskiego szpitala brakuje mi tylko jednej odpowiedzi na pytanie, które warto zadać i nie tyczy się tylko wodzisławskiego szpitala ale wszystkich szpitali. Mianowicie, paczka jest wysyłana do pacjenta. A jak z paczką zwrotną z brudnymi rzeczami (ręczniki, bielizna itp.). Żona była w szpitalu w wrześniu w Jastrzębiu- Zdroju, tam nie było takiej możliwości. Pacjenci wyrzucali przez okno w workach zużyte rzeczy, na dole czekali „odbiorcy” paczki.

Czy macie takie doświadczenia?

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj